Mama - tai angelas žemėje (nežinomas autorius)

 
    Konkursai      Klausk specialisto       KNYGYNĖLIS      Naujienos      Liniuotės      Forumas     
 
Straipsniai
Laukimo stebuklas

Kūdikis

Mažylis

Darželinukas

Mokinukas

Lavinimas

Mamos kampelis

Jis ir Ji

Sveikata nuo A iki Ž

Auksarankių studija

Susitikime virtuvėje

Nori tikėk, nori ne

Pranešimai spaudai

 
 
Naujausia konkurso nuotrauka

VISI KONKURSAI >>>

 
 
Kiek vaikui dienų?
 
Draugai

 
 
 

 
 

 
 
 

Pranešimai spaudai > Pranešimai spaudai :) > Modulinis namas: ne prabanga, o galimybė
Dalintis

Modulinis namas: ne prabanga, o galimybė

Manote, kad naujos statybos name gali gyventi tik turtuoliai? Tai absoliuti nesąmonė, visiškas faktais nepagrįstas mitas. Daugelis svajojame susikurti jaukų būstą, tačiau žengti pirmą žingsnį į sėkmę visada baugu. Galvoje sukasi daugybė minčių, mitų, kurios baugina vos susimąsčius apie būsto kainas, ar statybų proceso inicijavimą. Neretai klausiame savęs, ar įsigyti seną būstą, kuriame kiekvieną lovos girgždesį galės girdėti Jūsų kaimynai, o gal kurtis atokiau nuo miesto? Bet, pagalvojus apie naujas statybas, susigriebiame už galvos – ar visa tai išneš mūsų piniginė?

Atgimė kažkur girdėtos istorijos

Bandant pradėti svajoti apie nuosavą būstą, kažkaip netikėtai galvoje atgimsta visos, kažkur girdėtos istorijos. Štai, kad ir mergina, įsigijusi vieną kambarį, pačiame Klaipėdos centre pasakojo vargusi su statybos inspekcija, dėl galimybės jame įrengti tualetą. Šeimininkai keturių kambarių butą padalijo į du – kad galėtų parduoti vieną kambarį. Po padalijimo liko vienas trijų kambarių būstas ir vienas vieno kambario. Atrodytų viskas lyg ir gerai, bet tualetas liko trijuose kambariuose. Norėdama įsirengti būtiniausią kambarį, kur net karaliai pėsti vaikšto, mergina, niekaip negalėjo gauti leidimo, mat tokio pobūdžio patalpa virš gyvenamųjų patalpų neleidžiama, o įsirengus – statyba buvo nelegali, tad kaimynų menkiausia nemalonė galėjo baigtis skundais ir baudomis.

Kirto su kaupu

Iš Kauno rajono į pajūrį poilsiauti atvykstanti moteris daugiau nei prieš gerą dešimtmetį įsigijo nekilnojamo turto Palangoje, S. Daukanto gatvėje. Moteris pasakojo, iki pat šių dienų prisimenanti momentą, kuomet skubiai į Palangą ją iškvietė namo komendantė. Neva iš jos būsto nutekėjęs vanduo užpylė aukštu žemiau gyvenančią kaimynę. Į statybos peripetijas ilgai nesigilinusi Kauno rajono gyventoja savo lėšomis tvarkė, remontavo, dažė. Klausimo, kas turėjo atlyginti kaimynams padarytą žalą, ji anuomet nekėlusi. Statybinio išsilavinimo neturinti senjorė keletą kartų atsiprašinėjusi kaimynės, pati savo jėgomis pasikeitė savo balkono paplautas plyteles, kelis kartus remontavo vienu aukštu žemiau gyvenančios kaimynės būstą. Anuomet čia pastoviai negyvenusi pensininkė nė pagalvoti negalėjusi, kad remonto darbus atliko ne dėl jos kaltės užpiltame bute. Gerokai vėliau ji suprato, kad kaimynus užpylęs vanduo, nutekėjo pro keistus vamzdžius, kurie atsiradę po to, kai virš jos įsikūrę kaimynai prieš 12 metų statėsi šio namo priestatą – statinį kėlė į viršų, prisistatė du papildomus aukštus. Ponia Birutė anuomet pati davusi kaimynams sutikimą, kuris atsigręžė prieš ją.

Kartais kaimynus supriešina terasos po balkonais

Atrodytų, kas čia tokio, jei įsistiklinus balkoną daugiabučiame pastate, įsirengi terasą su išėjimu į kiemą. Joje gali stebėti aplinką žmogus su negalia, lengviau invalido vežimėliu išriedėti į lauką. Deja, ir, rodos, nereikšmingos statybos, gali baigtis kaimynų skundais Statybų inspekcijoje, dokumentų forminimais ir įvairiais ginčais. Vienus erzina per anksti atsikėlęs negalią turintis žmogus, kurio ratukus, kas rytą girdi ilgiau pamiegoti norintys kaimynai, kiti – skaičiuoja, ar ne per daug vietos po namu užima terasa.

Būstas, kuriame ginčų tikrai nebus

Jei siekiate ramaus gyvenimo gamtos apsuptyje, norite išvengti konfliktų su kaimynais, o turimas biudžetas leidžia svajoti apie nuosavą būstą, statybų ekspertai rekomenduoja modulinį namą. Pastatytame atokesniame nuo kaimynų akių sklype, estetiškas modulinis namas – gali tapti puikiu būstu, kuriame ginčų su kaimynais tikrai nebus. Standartinės formos, iki 50 kvadratinių metrų tokio pobūdžio statiniui projekto bei statybos leidimų nereikia. Susitaupo didžiulės sumos pinigų, kurias išleistumėte architektams ir brėžiniams, leidimams. Modulinis namas Jūsų pasirinktame sklype gali iškilti vos per 2 dienas. Jis tinka gyvenimui, vasarojimui sode, ar komerciniams tikslams. Vieno aukšto modulinis namas su lauko terasa – puikus pasirinkimas ir šeimai, auginančiai vaikus, ar žmogui su negalia. Terasa gali būti  su nuolydžiu, pritaikyta vežimėliui išriedėti į lauką.

Modulinis namas: jauku, greita, patogu

Moduliniai statiniai projektuojami, gaminami ir įrengiami itin greitai, jiems nebūtini pamatai, o inžinerines sistemas galima spręsti alternatyviomis, vietos gamintojų siūlomomis priemonėmis. Modulinė architektūra, lyginant su tradicine, yra gerokai mažiau įpareigojanti statytoją tiek fiziškai, tiek juridiškai. Mažas, vos 15 kvadratinių metrų modulinis namelis gamtoje gali tapti jaukiu prieglobsčiu savaitgaliui žmonėms, pavargusiems nuo miesto šurmulio. Jis galo išaugti net labai siaurame sklype. Erdvesnis – puikiai tiks keturių asmenų šeimai. Šiandienos kontekste modulinė architektūra yra savotiškas gyvenimo būdo eksperimentas. Ateityje, esant poreikiui, modulinis namas gali būti įvairiai adaptuojamas. Jį galima perkelti į kitą vietą, išplėsti, arba tiesiog paversti į pagalbinės paskirties statinį, greta statant tradicinį būstą.

Jaukus interjeras

Modulinis namas mūsų sąmonėje asocijuojasi su statybininko persirengimo vagonėliu, tačiau technologijos jau lenkia laiką, gaminami estetiški, pagaminti iš kokybiškų ir ilgaamžių medžiagų moduliniai namai. Dideli panoraminiai langai – jaukumo ir šviesos šaltinis. Ekologiška vidaus apdaila kuria aplinkai draugišką ir estetišką interjerą. Moduliniai namai neriboja Jūsų fantazijos, juose galima įsirengti jaukią terasą ar stoginę šeimos automobiliui. Jei Jūs esate neabejingas naujovėms, norite gyventi atokiau nuo kaimynų, siekiate susikurti jaukius namus – modulinis namas – puiki investiciją į ekonomišką būstą. Tai yra šiuolaikiškas ir modernus pasirinkimas, juolab, kad modernūs vieno aukšto namų projektai populiarėja visame pasaulyje. Vieno aukšto namų projektai, griauna visuomenėje gyvuojantį mitą, jog statybų procesas trunka ilgai, reikalauja milžiniškų kaštų.

Išbandė vaikai

 

Moduliniai namai – išbandyta statybos sektoriaus naujovė – pateisino lūkesčius su kaupu. Pirmieji šio tipo statinius išbandė mūsų vaikai, kuomet didžiuosiuose Lietuvos miestuose atsirado vaikų darželių problema. Vietų trūkumą darželiuose vaikams sprendė Savivaldybės, bei tėveliai. Praplėsti senus darželius leido moduliniai priestatai. Tėvai su nerimu pasitiko šią naujovę, bet modulinis statinys viršijo lūkesčius. Vaikai čia žaidė, gyveno, mokėsi ištisus metus. Tėveliai baiminosi, ar nebus mažiesiems šalta, nejauku. Tačiau moduliniai namai pateisino savo vardą. Be to, kad pastatas iškyla labai greitai, šis statybos būdas turi daugybę kitų pranašumų, lyginant šią technologiją su tradiciniais namais. Šio tipo statiniai labai universalūs – jie gali išaugti soduose, prie ežero, bet gali tapti ir ekonomiškais greitai pastatomais namais. Vieno aukšto namo konstrukcija nereikalaus milžiniškų išlaikymo kaštų. Projekte parinktas plokščias namo stogas, kuria šiuolaikiško, prabangaus būsto įvaizdį. Būtent tokio tipo stogo plotas visada mažesnis nei šlaitinio, gana patogu jį apšiltinti. Name nėra koridorių – maksimaliai išnaudotas gyvenamasis plotas.

Skandinaviškas stilius

Moduliai yra ir ateityje bus alternatyvi architektūros technologija, galinti pasiūlyti inovatyvius fizinės aplinkos formavimo sprendimus, nepatenkančius į tipinio būsto ir tipinio gyvenimo būdo apibrėžimą. Skandinaviškas stilius pasižymi gera šilumine varža, todėl pastatai bus šilti, net pačią atšiauriausią žiemą. Balkonas, terasa bei didžiuliai vitrininiai langai – būtini šiuolaikiškos statybos priedai. Juk visi norime, kad gyvenamas būstas prisipildytų saulės šilumos ir natūralios šviesos. Kad atsivertų puikūs vaizdai pro langus. Moduliniai namai paklausūs tuo, kad juos jau išbandė užsakovai, architektai sulaukė teigiamų atsiliepimų. Minimalistinis erdvių išdėstymas, namo dizainas pateisino klientų lūkesčius, sutaupė kaštus. „Šiemet ypatingai daug žmonių domisi komfortiško, ramaus ir jaukaus poilsio galimybėmis Lietuvoje, todėl nedidelių nuosavų namukų gamtoje paklausa yra gerokai išaugusi“, – teigia UAB „Inovatyvi statyba“ specialistai, kurie yra pastatę nemažai modulinių namų visoje Lietuvoje.

 
 
 
Nariams
Jūsų el. paštas   Slaptažodis  
   
       
Prisiminti duomenis    
       
Slaptažodžio priminimas Registracija    
Mes Facebook'e
 
 
 
Reklama

 
 
 
 
 
 
 
 
El. p.: info@mamosdienorastis.lt
Visos teisės saugomos, 2010

Struktūra     Rašykite mums     Reklama     Atsakomybės ribojimas     Apie projektą