Mama - tai angelas žemėje (autorius nežinomas).

 
    Konkursai      Klausk specialisto       KNYGYNĖLIS      Naujienos      Liniuotės      Forumas     
 
Straipsniai
Laukimo stebuklas

Kūdikis

Mažylis

Darželinukas

Mokinukas

Lavinimas

Mamos kampelis

Jis ir Ji

Sveikata nuo A iki Ž

Auksarankių studija

Susitikime virtuvėje

Nori tikėk, nori ne

Pranešimai spaudai

 
 
Naujausia konkurso nuotrauka

VISI KONKURSAI >>>

 
 
Kiek vaikui dienų?
 
Draugai

 
 
 

 
 

 
 
 

Mokinukas > Vaikas ir aplinka > Ką būtina žinoti vienuoliktoko tėvams?
Dalintis

Jei Jūsų sūnus ar dukra jau parnešė pažymių knygelę su įrašu ,,keliamas(-ma) į .... klasę“, tai dar nereiškia, kad iki kitos rugsėjo pirmosios mokyklą galima visai pamiršti. Ypač jei brangi atžala jau taikosi įšokti į vienuoliktą ar trečią gimnazijos klasę, mat būtent šios grupės mokinių laukia pakankamai dideli pasikeitimai. Mes siūlome trumpai drūtai informaciją apie svarbiausius dalykus, kuriuos būtinai turi žinoti mokinių tėvai.
 
Taigi ar žinote kad...
 
...nuo šių metų rugsėjo pirmosios būsimieji vienuoliktokai ir trečios klasės gimnazistai mokysis pagal vadinamąjį ,,Vidurinio ugdymo programos aprašą“, o ne pagal profilius, kaip anksčiau.
Būsimieji dvyliktokai tęs mokslus pagal profilinį mokymą ir užbaigs septynerius metus gyvavusią profilinio mokymo erą Lietuvoje. 
 
...pagal naująją tvarką bendrojo lavinimo branduolys arba privalomi visiems dalykai bus devyni:
tikyba arba etika,
lietuvių kalba (papildomai tautinių mažumų mokyklose – ir mokymosi kalba),
viena užsienio kalba,
matematika,
kūno kultūra,
vienas socialinio ugdymo dalykas (istorija arba geografija arba integruotas socialinių mokslų kursas),
vienas gamtamokslinio ugdymo dalykas (pasirinktinai – biologija, fizika, chemija arba integruotas gamtos mokslų kursas)
vienas meninio arba technologinio ugdymo dalykas (pasirinktinai – dailė, muzika, teatras, choreografija, turizmas, verslas, statybų technologija, automobilių techninė priežiūra ir pan).
 
...branduolio dalykai sudarys 60 procentų mokymosi turinio, o kas sudarys likusius 40-šimt procentų iš mokyklos pateikto dalykų ir jų lygių sąrašo mokinys galės laisvai pasirinkti pats.
 
...mokykla privalo pasiūlyti rinktis iš ne mažiau kaip trijų užsienio kalbų, ne mažiau kaip iš dviejų meninio ir technologinio ugdymo arba integruotų šių dalykų programų, ne mažiau kaip iš trijų tam tikros sporto šakos programų, ne mažiau kaip iš keturių pasirenkamųjų dalykų ir keturių modulių programų, taip pat iš visų kitų branduolio dalykų bendrųjų ir išplėstinių kursų.
 
... bendras kursas perteikia dalyko pagrindus, o išplėstinis suteikia nuodugnesnes to dalyko žinias, kokiu lygiu buvo mokytasi vieno ar kito dyko bus svarbu stojant;
 
...modulis – tai ne mažesnės kaip 17 valandų trukmės privalomojo dalyko programos dalis. Jį pasirinkti gali, pavyzdžiui, tie, kuriems koks nors dalykas sekasi prasčiau ir jie pageidautų užpildyti žinių spragas.
 
...per savaitę turės būti ne mažiau kaip 28, bet ir ne daugiau kaip 32 pamokos. Branduolio dalykams bus skiriama apie 17-20 pamokų per savaitę, o likusias 11-12 mokinys pasirinks pats. Pamokų skaičius priklausys ir nuo pasirinkto mokymosi lygmens: galima pasirinkti bendrąjį kursą, bet galima tą patį dalyką mokytis išplėstiniu kursu, t.y - nuodugniau.
 
...mokinys turės mokytis ne mažiau devynių skirtingų dalykų, kurie yra branduolyje, bet ir ne daugiau trylikos per dvejus metus.   
 
...jei mokykla nedidelė arba joje nėra kokio dalyko mokytojo, pasirinkimo galimybės gali būti apribotos, juo labiau, kad vieną kursą turi pasirinkti bent jau penki mokiniai. Jei mokykloje susidaro mažesnė grupė, šiems vaikams neišvengiamai bus pasiūlyta rinktis kitus dalykus.
 
...mokykla privalo informuoti apie tai, ar ji gali užtikrinti tą pasiūlą, kuri yra nustatyta ugdymo planuose.
 
...apribojimų, kada ir kiek kartų keisti individualų ugdymo planą, t.y. keisti mokinio pasirinktus dalykus arba jų mokymosi lygius, nėra, tad jei jau dabar labai abejojate atžalos pasirinkimu – kreipkitės į mokyklą. Iš pagarbos mokyklos administracijai, kuri turi sukomplektuoti klases, paskaičiuoti krūvius ir atlikti kitus darbus, būtų gražu su tokiais prašymais nedelsti, o ir vėliau su pakeitimais nepiktnaudžiauti, mat kaitaliojant atsiranda žinių spragos, kurias moksleiviui teks užpildyti, o tai reiškia papildomą krūvį. Taip pat rekomenduojama nieko nebekeisti pasibaigus baigiamosios klasės pirmajam pusmečiui.
 
... rinkdamiesi mokyklą ne pagal jos teikiamas paslaugas, jų spektrą ir kokybę, o tik pagal tai ,,kur mums arčiau“, galite žymiai apriboti vaiko galimybes įgyti visavertį išsilavinimą.
 
...vardan šviesios ir gražios vaiko ateities jau šiandien privalote nuoširdžiai pasidomėti, ką pasirinko Jūsų vaikas, koks bus jo mokymosi krūvis, ar pasirinktieji dalykai išties geriausiai atitinka Jūsų vaiko gebėjimus, interesus ir tikslus.
Elena Martinonienė

Komentaras


Vardas
El. paštas
Komentaras


Apsaugos kodasApsaugos kodasKiti komentarai 
 
 
Nariams
Jūsų el. paštas   Slaptažodis  
   
       
Prisiminti duomenis    
       
Slaptažodžio priminimas Registracija    
Mes Facebook'e
 
 
 
Reklama

 
 
 
 
El. p.: info@mamosdienorastis.lt
Visos teisės saugomos, 2010

Struktūra     Rašykite mums     Reklama     Atsakomybės ribojimas     Apie projektą