Mama - tai angelas žemėje (autorius nežinomas).

 
    Konkursai      Klausk specialisto       KNYGYNĖLIS      Naujienos      Liniuotės      Forumas     
 
Straipsniai
Laukimo stebuklas

Kūdikis

Mažylis

Darželinukas

Mokinukas

Lavinimas

Mamos kampelis

Jis ir Ji

Sveikata nuo A iki Ž

Auksarankių studija

Susitikime virtuvėje

Nori tikėk, nori ne

Pranešimai spaudai

 
 
Naujausia konkurso nuotrauka

VISI KONKURSAI >>>

 
 
Kiek vaikui dienų?
 
Draugai

 
 
 

 
 

 
 
 

Mokinukas > Vaikas ir aplinka > Visi vaikai iki septynerių metų turi teisę lankyti ikimokyklinio ugdymo įstaigas, o sulaukę septynerių pradeda eiti į I klasę
Dalintis

Būsimųjų pirmokų tėvai šiuo metu rūpinasi, į kokias mokyklas rugsėjį keliaus jų vaikai. Švietimo ir mokslo ministerija primena, kad visi vaikai, kuriems tais kalendoriniais metais (t.y. 2009 metų sausio-gruodžio mėn.) sukanka septyneri, pradeda lankyti I klasę. Taip nustato Švietimo įstatymas.
 
Jei tėvai pageidauja, į I klasę gali būti priimami ir 6 metų vaikai. Tačiau tokiais atvejais pedagoginės psichologinės tarnybos turi įvertinti jų brandumą mokyklai.

Ypatingais atvejais septynmečiai metus dar gali būti ugdomi ikimokyklinio ugdymo įstaigoje ar namuose pagal jiems pritaikytą ugdymo programą. Švietimo įstatymas tokią išimtį numato tik tokiam vaikui, kuriam reikalinga nuolatinė kvalifikuotų specialistų pagalba bei sveikatą tausojantis dienos režimas.Visi vaikai iki 7 metų turi teisę lankyti ikimokyklinio ugdymo įstaigą. Nuo 6 metų jie lanko priešmokyklinio ugdymo grupę, kiekvienam vaikui yra skiriamas priešmokyklinuko krepšelis. Išimties atveju į priešmokyklinio ugdymo grupę gali būti priimami ir penkiamečiai. Jeigu tėvai ar globėjai pageidauja į priešmokyklinio ugdymo grupę leisti vaiką nuo 5 metų, pedagoginių psichologinių tarnybų specialistai ar mokyklų psichologai turi nustatyti jo brandumą. Taip nustatoma švietimo ir mokslo ministro 2005 m. spalį patvirtintame Vaiko brandumo mokytis pagal priešmokyklinio ir pradinio ugdymo programas įvertinimo tvarkos apraše.ŠMM Ryšių su visuomene skyriaus inf.

Komentaras


Vardas
El. paštas
Komentaras


Apsaugos kodasApsaugos kodasKiti komentarai 
 
 
Nariams
Jūsų el. paštas   Slaptažodis  
   
       
Prisiminti duomenis    
       
Slaptažodžio priminimas Registracija    
Mes Facebook'e
 
 
 
Reklama

 
 
 
 
El. p.: info@mamosdienorastis.lt
Visos teisės saugomos, 2010

Struktūra     Rašykite mums     Reklama     Atsakomybės ribojimas     Apie projektą