Mama - tai angelas žemėje (autorius nežinomas).

 
    Konkursai      Klausk specialisto       KNYGYNĖLIS      Naujienos      Liniuotės      Forumas     
 
Straipsniai
Laukimo stebuklas

Kūdikis

Mažylis

Darželinukas

Mokinukas

Lavinimas

Mamos kampelis

Jis ir Ji

Sveikata nuo A iki Ž

Auksarankių studija

Susitikime virtuvėje

Nori tikėk, nori ne

Pranešimai spaudai

 
 
Naujausia konkurso nuotrauka

VISI KONKURSAI >>>

 
 
Kiek vaikui dienų?
 
Draugai

 
 
 

 
 

 
 
 

Meniu viršuje > Naujienos > Svajonių karavanas pildo svajones
Dalintis

Svajojusieji apie žirgus svajones pavijo Dubingiuose

 „Ir kai tu tikrai ko nors trokšti, visas pasaulis slapta padeda tau įgyvendinti šį troškimą“

Paulo Coelho

Jau du mėnesius po Lietuvą keliaujantis „Svajonių karavanas“ įsitikino: Lietuvos žmonės nori ir moka svajoti. Vieniems knieti pakilti padangėn oro balionu, kitiems – apkeliauti pasaulį, treti svajoja apie poilsį ir atgaivą. O kaunietės Marta ir Živilė „Svajonių karavanui“ patikėjo romantišką svajonę pajodinėti žirgais – kaip pačios prisipažino, nė nesitikėdamos, kad ji taip greitai ir gražiai išsipildys Dubingių žirgyne.

„Mano svajonė buvo turėti savo žirgą ir žirgyną. Bet, kaip sakoma,  viskas po žingsnelį: pirmiausia reikia išmokti tą žirgą suvaldyti ir prasijodinėti. O kai užaugsiu, gal mano svajonė ir išsipildys, nes aš tikrai norėčiau, kad taip atsitiktų“, – „Svajonių karavanui“ pasakojo devynmetė kaunietė Marta.

Pasak mergaitės mamos, dar būdama kokių penkerių metų amžiaus, prieš miegą dalindamasi savo slapčiausiomis mintimis, dukra kartą prasitarė svajojanti pati būti žirgu. Iš to, kaip dėstė mintis apie bendravimą su gyvūnais, galėjai iš karto matyti, kad savo svajonę Marta vejasi seniai ir apgalvotai: „Svarbiausia tą gyvūną ne kažkaip jėga valdyti, o su juo elgtis paprastai ir ramiai, nes jis paprasčiausiai gali nuo tavęs nusisukti ir nieko nedaryti, ką tu jam liepei“.

Kita svajotoja, Živilė, žirgais ir jojimu susižavėjo taip pat dar būdama vaikas – kaip pati sako, turbūt pirmą kartą atsisėdusi ant asiliuko Kauno zoologijos sode. Į Dubingių žirgyną kartu su draugu atvykusi mergina prisipažino dar nebandžiusi mokytis jojimo meno, tačiau apsukusi manieže kelis ratus įsidrąsino ir galutinai patikėjo norinti laisvalaikį susieiti su žirgais.   

„Kiekvienas žmogus turi svajonę. Svajonės skatina eiti į priekį, tobulėti, siekti. Kol neturėjome Dubingių žirgyno, ilgai svajojome apie jį, ir pagaliau svajonė tapo realybe. Svajojome apie „Mini Zoo“ – ir štai dar viena mūsų svajonė išsipildė“, – kad svajonės išties linkusios tapti realybe, tikino Gintė Martinkėnė, Dubingių žirgyno direktorė.

Pasak Gintės, išgirdę apie Daugiavaikių šeimų asociacijos MES vykdomą „Svajonių karavano“  projektą ir jam patikėtas svajones, žirgyno atstovai nedvejodami sutiko prisidėti tuo, ką turi, nes nori paskatinti žmones svajoti. „Galbūt negalime nuskraidinti į Mėnulį, bet galime pakviesti į daug kam kosminį laivą primenantį žirgyną. Būtent čia galime įgyvendinti daugelio žmonių svajones: supažindinti su mūsų išpuoselėtais žirgais, kurių turime per trisdešimt ir pačių įvairiausių veislių (pavyzdžiui, pas mus gyvena didžiausi pasaulyje šyrų veislės žirgai, kuriuos globoja Jos Didenybė Anglijos karalienė), kupranugariuku Fokusu, asiliuku Antonu, gražuolėmis alpakomis, stručiais, tauriaisiais elniais, danieliais, muflonais ir kitais gyvūnais“, – vardijo žirgyno vadovė.

Mažoji Marta, paklausta, kaip reikia siekti savo svajonių, nedvejodama išpyškino, kad svarbiausia – nenustoti apie jas galvoti ir iš visų jėgų stengtis. „Pavyzdžiui, jei nori būti jojike, turi skaityti daug knygų apie jojimą ir tam jau nuo mažens ruoštis. Svajonę turi pasiekti pats. Žinoma, gali prašyti pagalbos, bet esmė ta, kad turi apie tą svajonę daug žinoti ir domėtis tuo, apie ką tu svajoji“, – įsitikinusi jaunoji svajotoja. Jai antrino ir žirgyno direktorė Gintė, pasak kurios, turėti svajonę ir kryptingai jos siekti būtina kiekvienam žmogui. Svarbiausia – nebijoti, kad ta svajonė neišsipildys, o pozityviai ir kryptingai nukreipus mintis bei veiksmus irtis jos link. Linkėdama visiems svajotojams svajonių išsipildymo ir naujų atsiradimo, moteris pacitavo rašytojo Paulo Coelho frazę: „Ir kai tu tikrai ko nors trokšti, visas pasaulis slapta padeda tau įgyvendinti šį troškimą“.

Žalktynės kaimelyje, vaizdingos gamtos ir trijų ežerų apsuptyje įsikūręs Dubingių žirgynas didžiuojasi unikalia infrastruktūra ir laikomas tiek architektūriškai, tiek konceptualiai išskirtiniu kompleksu. Moderniausiu žirgynu Lietuvoje vadinamas kompleksas teikia jodinėjimo, apgyvendinimo, maitinimo ir „Mini Zoo“ lankymo paslaugas. Kvalifikuoti instruktoriai padeda išmokti bendrauti su žirgais ir pajusti jojimo malonumą, žirgyno restorane Italija dvelkia gurmaniški patiekalai, pro restorano langus atsiveria maniežas, o šiltuoju metų laiku laukia lauko terasa ir ant ežero kranto įsikūręs prieplaukos baras.

Nuo kovo 1 d. septynis mėnesius truksiančią kelionę po visą Lietuvą pradėjusią „Svajonių karavano“ vilkstinę sudarokilnojamoji fotostudija, kurioje lankytojai kviečiami nemokamai įsiamžinti su visa šeima, sveikuoliška grikių koše vaišinanti lauko virtuvė ir susitikimų palapinė, kurioje, atšilus orams, vyks susitikimai su visuomenei gerai žinomais žmonėmis, puoselėjančiais šeimos vertybes, talkinant Sveikatos žurnalistų asociacijai bus rengiamos paskaitos šeimos planavimo, sutuoktinių tarpusavio santykių, sveikatingumo, tėvystės temomis. 

Nuo gegužės 3 d. „Svajonių karavanas“ pradės vasaros sezoną Jurbarke, vėliau – Palangos ir Druskininkų kurortuose, birželį keliaus į Alytų ir Trakus, liepą – į Kernavę ir Klaipėdą. Rugpjūčio pradžioje užsukęs į Kėdainius, karavanas leisis į Panevėžį ir Šiaulius, o kelionę iškilmingai užbaigs rugsėjo 27 d. sostinėje rengiama šventine programa. Iš viso „Svajonių karavanas“ planuoja atvykti net į dvidešimt įvairiose šalies vietose organizuojamų renginių.

 
 
 
Nariams
Jūsų el. paštas   Slaptažodis  
   
       
Prisiminti duomenis    
       
Slaptažodžio priminimas Registracija    
Mes Facebook'e
 
 
 
Reklama

 
 
 
 
El. p.: info@mamosdienorastis.lt
Visos teisės saugomos, 2010

Struktūra     Rašykite mums     Reklama     Atsakomybės ribojimas     Apie projektą