Mama - tai angelas žemėje (autorius nežinomas).

 
    Konkursai      Klausk specialisto       KNYGYNĖLIS      Naujienos      Liniuotės      Forumas     
 
Straipsniai
Laukimo stebuklas

Kūdikis

Mažylis

Darželinukas

Mokinukas

Lavinimas

Mamos kampelis

Jis ir Ji

Sveikata nuo A iki Ž

Auksarankių studija

Susitikime virtuvėje

Nori tikėk, nori ne

Pranešimai spaudai

 
 
Naujausia konkurso nuotrauka

VISI KONKURSAI >>>

 
 
Kiek vaikui dienų?
 
Draugai

 
 
 

 
 

 
 
 

Mamos kampelis > Pasirūpink savimi > Kaip nenukrypti nuo kurso?
Dalintis

Jei ruošiatės egzaminams, nusprendėte pagaliau numesti keletą kilogramų, išmokti vairuoti automobilį ar atlikti kitą valios pastangų reikalaujančią užduotį, jums gali praversti keletas gairių, kaip sau  padėti nenukrypti nuo kurso ir pasiekti užsibrėžtą tikslą.
 
Geriau mažiau, bet kryptingai
Neišsikelkite vienu metu per daug tikslų. Valia nėra nesibaigiantis jėgų šaltinis, valios telkinys turi ribas. Geriau  pradžioje apsiriboti viena sritimi – suformuluoti šią dieną svarbią užduotį ir ją įvykdyti. Kai tai pavyksta, teigiami rezultatai sukelia naujos energijos pliūpsnį, todėl jaučiatės pakankamai stiprus bei susitelkęs siekti kitų tikslų.
 
Maistas kūnui – maistas protui
Net jei imamės grynai protinės veiklos, reikia nepamiršti, kad valios pastangos sueikvoja ir nemažą porciją fizinės energijos. Kaip rodo tyrimai, intensyvia protine veikla tam tikrą laiko tarpą užsiimančių žmonių gliukozės kiekis kraujyje stipriai krenta. Todėl svarbu savęs nenualinti ir tinkamai pasimaitinti tiesiogine šio žodžio prasme.Tai galioja ir siekiant numesti svorio – svarbu nepersistengti.
 
Pagundos, pagundos...
Valia paprastai turi „nepageidaujamų pasekėjų“ – tai pagundos, vis šnabždančios į ausį visokias idėjas, kaip atsitraukti nuo valios pastangų reikalaujančios veiklos. Tyrimai rodo, kad tokioms pagundoms geriau atsispiria tie žmonės, kurie, šioms užplūdus, moka nukreipti savo dėmesį į ką nors kita, kas malonu, tačiau neprieštarauja užsibrėžtam tikslui. Pagaliau nereikia ir pačiam lįsti į pagundų teritoriją. Jei norite numesti svorio, tai nešmirinėkite apie konditerijos krautuvėles.
 
Su vizija priešakyje
Aiškiai įsivaizduokite save jau pasiekusį užsibrėžtą tikslą: kaip jausitės, atrodysite, ką veiksite, kaip tuo mėgausitės. Šis vaizdinys padės jums silpnumo akimirkomis, kai norėsis viską mesti pusiaukelėje. Jei norite išmokti vairuoti automobilį, įsivaizduokite, pavyzdžiui, kaip jūs, pasikvietęs geriausią draugą, važiuojate drauge į pajūrį. Jei užduotis yra nelabai maloni, tai susigalvokite atpildą, kurį užduotį įvykdę sau suteiksite.
 
Nuo mažo prie didelio
Ugdykite savo valią. Valia tam tikra prasme primena raumenį – nenaudojama ji atrofuojasi. Todėl jei jūsų laukia kokia nors didelė, daug valios pastangų reikalaujanti užduotis, ruoškitės tam – pradėkite nuo mažesnės užduoties, kuri gali būti net visai nesusijusi su pirmąja. Pavyzdžiui, kai parašysite seniai atidėliotą laišką ar sutarsite dėl atidėlioto susitikimo, tikėtina, turėsite „daugiau garo“ ir, tarkime, rašydami grandiozinį projektą. Jei būsite valingas mažuose dalykuose, geriau seksis neprarasti valios ir siekiant didelių tikslų.
 
Pasiruoškite
Jei žinote, kad laukia valios pastangų reikalaujanti užduotis, kurios įvykdymas truks tam tikrą laiko tarpą, pasiruoškite tam. Pavyzdžiui, jei jums reikės parašyti referatą, tai prieš tai pasirūpinkite, kad tą dieną turėtumėte šaldytuve maistingo valgio. Jei vos spėjus įsitraukti į rašymą ims urgzti pilvas ir teks, besidairant po apytuštį šaldytuvą, sukti galvą, ką čia užkrimtus, – nereikalingai švaistysite energiją ir laiką.
 
Tvirtai, bet maloniai
Kažkodėl žmonės įsivaizduoja, jog valios pastangų reikalaujanti veikla būtinai yra varginanti ir nemaloni. Kartais tiesiog įsikalame tai sau į galvą ir nematome kitų to paties tikslo pasiekimo alternatyvų. Tegul tikslo siekimas bus kiek tik įmanoma malonus. Tarkime, jūs norite tapti sportiškesnis – tuoj pradedate sukti galvą, kaip save priversti bėgioti rytais (nes ir tas draugas bėgioja, ir anas). O gal jūs geriau imkitės lauko teniso ir kasdienės rytinės mankštos namuose. Galbūt tai jums bus daug maloniau nei kasdieniai rytiniai krosai, o rezultatas – daugiau mažiau tas pats. Žinoma, galimas ir atvirkštinis variantas, kai būtent bėgiojimas – naujai atrastas malonumas.
 
Egidija Šeputytė-Vaitulevičienė

Komentaras


Vardas
El. paštas
Komentaras


Apsaugos kodasApsaugos kodasKiti komentarai 
 
 
Nariams
Jūsų el. paštas   Slaptažodis  
   
       
Prisiminti duomenis    
       
Slaptažodžio priminimas Registracija    
Mes Facebook'e
 
 
 
Reklama

 
 
 
 
El. p.: info@mamosdienorastis.lt
Visos teisės saugomos, 2010

Struktūra     Rašykite mums     Reklama     Atsakomybės ribojimas     Apie projektą