Mama - tai angelas žemėje (autorius nežinomas).

 
    Konkursai      Klausk specialisto       KNYGYNĖLIS      Naujienos      Liniuotės      Forumas     
 
Straipsniai
Laukimo stebuklas

Kūdikis

Mažylis

Darželinukas

Mokinukas

Lavinimas

Mamos kampelis

Jis ir Ji

Sveikata nuo A iki Ž

Auksarankių studija

Susitikime virtuvėje

Nori tikėk, nori ne

Pranešimai spaudai

 
 
Naujausia konkurso nuotrauka

VISI KONKURSAI >>>

 
 
Kiek vaikui dienų?
 
Draugai

 
 
 

 
 

 
 
 

Mamos kampelis > Įdomieji skaitiniai > Kaip šeimyna Kalėdų šventę kūrė
Dalintis

Vieną dieną vaikštinėjant po parką staiga mano žvilgsnį patraukė keista nedidukė ryškiai mėlyna figūrėlė, pėdinanti nuo vieno medžio prie kito. „Nieko sau, pamaniau, lyg ir varna, bet ko tokia mėlyna...“
 
– Aš ne várna, o Var̃nas, lyg supratęs, ką galvoju, paaiškino paukštis. O mėlynas todėl, kad mano prosenelis dirbo mėlynu psichologu Mėlynų varnų dvare. Va, žiūrėk, paveldėjau šį tą dar iš jo.
 
Taip taręs jis išsitraukė iš po sparno juodą skrybėliukę, akinius ir geltoną užrašų knygelę.
– Čia rašausi įdomius atvejus, paaiškino, nes paveldėjau ir įprotį stebėti, kas kaip gyvena. Kartais ir pakonsultuoju truputį. O tu ką čia veiki?
– Na, ieškau kankorėžių, noriu namuose Kalėdų nuotaiką sukurti.
– Aaa, Kalėdos... Nori – papasakosiu?
 
Taigi, jis šį tą papasakojo man, o aš dabar papasakosiu jums.
 
Viskas buvo taip.
 
Mama žinojo, kad Kalėdos – didelė šventė. Viskas turi būti ką tik išskalbta, kvepėti muilu ir gaiva. Ji labai mylėjo savo šeimą, todėl norėjo, kad ir kiti tinkamai ruoštųsi Kalėdoms. Tarsi koks generolas mosavo šluostėmis į visas puses ir dirigavo paradui.
Tėtis irgi žinojo, kad Kalėdos – didelė šventė. Ir kad tuomet žmonės mėgsta leisti pinigus visokiems nebūtiniems dalykams. Tad jis stengėsi apsaugotų savo šeimą nuo šio nesusipratimo.
Brolis jau seniai suprato, kas yra Kalėdos. Todėl jis kūrė sąrašus, ką norėtų rasti po eglute. Jis galėtų atsisakyti visko, bet tik ne dovanų!
Sesė taip pat turėjo savo nuomonę apie Kalėdas. Šventė – tai nesibaigiantis šėlimas. O jei jau Kalėdos – šeimos šventė, tai visa šeima ir turi leistis ieškoti linksmybių. Todėl ji visiems kaišiojo po nosimi renginių reklamas.
Močiutė manė, kad tradicijos – šventas dalykas. Ji norėjo išmokyti visus senųjų mišrainių ir vyniotinių receptų. Kūčiukus kepti dera tik namuose, kaip ir spalvotus sausainiukus, kabinamus ant eglutės.
Senelis apie Kalėdas žinojo viską. Ir manė, kad visiems žmonėms tai būtina žinoti. Jis nesiliaudamas pasakojo, o kai pavargdavo, imdavo tikrinti šeimynos žinias.
Taip viskas vyko visą savaitę iki Kalėdų. O kai galiausiai visi susirinko prie eglutės šventinės vakarienės, jų veidai buvo štai tokie:
 ): ): ): ): ):
Mama pyko, kad vaikai nesusitvarkė kambarių ir kad senelis su tėčiu, stumdami televizorių į kitą vietą, nutraukė gražiausią girliandą.
Tėtis buvo piktas, nes aplink matė tiek daug nereikalingų naujų daiktų.
Brolis buvo surūgęs, nes negavo modeliuko.
Sesė irgi buvo susiraukusi. Televizorius ir vaišės... Liūdesys, ir tiek.
Močiutė jautėsi nusidirbusi. Jai taip sunkiai sekėsi prisiprašyti ką nors į pagalbą...
Senelis piktinosi, kad jaunimas nieko nežino ir žinoti nenori.
  
Žodžiu, kai Varnas pažvelgė pro langą, jis pamatė kaip tik tai.
– Tuk tuk, – pabeldė jis į stiklą ir karktelėjo. – Ei, ar manot, kai tai ir yra šventė? Jūs visi taip gerai žinojot, kaip turi būti, kad pamiršot, jog kiti gali turėti kitokių norų. Padovanosiu jums dar vieną prieškalėdinę dieną, kitaip sakant, atsuksiu laiką atgal. Bandykit iš naujo, ir šventinė nuotaika gal ateis pas jus.
 
Laikas atsisuko atgal, ir šeimynai vėl reikėjo laukti Kalėdų. Bet dabar visi buvo „protingesni“.
Mama rūpinosi, kas ko norėtų. Ji nieko netvarkė ir nevalė, tiesiog numojo ranka. Tėtis didvyriškai sutiko vaikščioti po parduotuves ir pats tempė pirkinius namo. Brolis supratingai išbraukė iš savo pageidaujamų dovanų sąrašo tą modeliuką. Sesė... Na, ji palaidojo savo norus švęsti triukšmingai. Močiutė neteko vilties išmokyti jaunimą gaminti tradicinius patiekalus. Ji net pasiūlė pirkti kūčiukus prekybos centre. Senelis vietoj dokumentinių filmų parnešė namo keletą naujausių komedijų.
O kai visi susėdo Kalėdų vakarienės, jie atrodė štai taip:
 :/ :/ :/ :/ :/
 
Na, jie nebuvo pikti, bet pavargę ir nelaimingi. Brolis norėjo greičiau dingti į savo kambarį ir pažaisti su pernykšte Kalėdų dovana. Sesė laukė nesulaukė, kada galės paskambinti draugėms ir išlieti širdį. Mama mąstė, kad geriausia būtų pasinerti į namų dizaino žurnalą. Tėtis apskritai vengė galvoti, nes žinojo, jog tada ims piktintis. Močiutė paskendo savo vaikystės prisiminimuose. O senelis jau buvo bekyląs eiti prie savo kompiuterio, bet kaip tik tuo metu į langą vėl pabeldė mėlynas Varnas.
– Karrr karrr, – karktelėjo jis, – ką, ar jau čia dabar šventinė nuotaika? Ėmėt rūpintis kitais, betgi kur savo norus padėjot? Pamiršot? Ne, nepamiršot, tik užkišot... Duodu jums dar vieną galimybę.
Ir jis vėl atsuko laiką atgal...
 
Šeimyna daugiau nebesistengė. Kiekvienas užsiėmė kuo pats norėjo.
Mama tvarkėsi savo kambaryje. Tėtis kažką skaičiavo. Močiutė išsiruošė į turgų, o po to užsidarė virtuvėje. Senelis studijavo senuosius raštus. Brolis svajojo po eglute, o sesė išlėkė į miestą.
Bet pavakare visi ėmė galvoti apie šventinę vakarienę. Brolis pirmas įsliūkino į virtuvę pas močiutę. Tėtis, gerai apskaičiavęs, pasikalbino senelį vykti į miestą ieškoti dovanų. Sesė grįžo nešina girliandomis ir pasiūlė mamai drauge papuošti kambarį.
Kai visi susėdo vakarieniauti, buvo jau vėlu, ir Varnas jau senokai laukė už lango. Bet niekas jo
nepastebėjo. O jis ir nepabeldė.
– Nebuvo reikalo, – paaiškino man jis, – šventė galiausiai pas juos atėjo. Jie išsaugojo savo norus, o po to ir kitiems padėjo išpildyti jų norus. Paprasta, ar ne?
Ir jie atrodė štai taip:
 :) :) :) :) :)
 
Eglė Masalskienė

Komentaras


Vardas
El. paštas
Komentaras


Apsaugos kodasApsaugos kodasKiti komentarai 
 
 
Nariams
Jūsų el. paštas   Slaptažodis  
   
       
Prisiminti duomenis    
       
Slaptažodžio priminimas Registracija    
Mes Facebook'e
 
 
 
Reklama

 
 
 
 
 
 
 
El. p.: info@mamosdienorastis.lt
Visos teisės saugomos, 2010

Struktūra     Rašykite mums     Reklama     Atsakomybės ribojimas     Apie projektą