Mama - tai angelas žemėje (autorius nežinomas).

 
    Konkursai      Klausk specialisto       KNYGYNĖLIS      Naujienos      Liniuotės      Forumas     
 
Straipsniai
Laukimo stebuklas

Kūdikis

Mažylis

Darželinukas

Mokinukas

Lavinimas

Mamos kampelis

Jis ir Ji

Sveikata nuo A iki Ž

Auksarankių studija

Susitikime virtuvėje

Nori tikėk, nori ne

Pranešimai spaudai

 
 
Naujausia konkurso nuotrauka

VISI KONKURSAI >>>

 
 
Kiek vaikui dienų?
 
Draugai

 
 
 

 
 

 
 
 

Mamos kampelis > Įdomieji skaitiniai > Knyga „Ankstukų istorijos“ atskleis 13-os mažųjų kovotojų išgyvenimus
Dalintis

Knyga „Ankstukų istorijos“ atskleis 13-os mažųjų kovotojų išgyvenimus

Neišnešiotų naujagimių asociacijos „Neišnešiotukas“ iniciatyva ankstukų šeimų ir visų juos palaikančių žmonių bendruomenėje savo kelionę pradeda Jūratės Jadkonytės Petraitienės knyga „Ankstukų istorijos“. Knygoje pristatoma 13 jautrių ir be galo skirtingų neišnešiotų naujagimių gyvenimo pasakojimų prasidedančių net nuo smetoninės Lietuvos.

Ankstukai – mažiausi, nematomi mūsų visuomenės nariai, todėl tikimasi, kad istorijos padės žmonėms pažinti ir geriau suprasti mažųjų kovotojų pasaulį, jo iššūkius ir pergales. Knygos pašnekovų – ankstukų bei jų tėvų istorijos atskleidžia iššūkius su kuriais jie kovoja, pavyzdžiui, cerebrinio paralyžiaus kaustomi mažyliai ir jų tėvai nenuleidžia rankų, o kiek išgalėdami stengiasi džiaugtis, mylėti, kovoti.

„Ankstukų istorijose“ pasakojama apie dinastiją, kurioje net trys kartos anksčiau gimusių, nors gydytojų teigimu, neišnešiotumas nėra paveldimas. Knygos rengėjai taip pat pakalbino 90 metų sulaukusias, dar smetoninėje Lietuvoje gimusias ankstukes. Seserys tikino, jog jų sveikatos paslaptis – tinkama mityba ir mamos pienas. Skaitytojai susipažins ir su įkvepiančiais karališkų trynukų gimimo pasakojimais, talentingos Lietuvoje gyvenančios prancūzaitės istorija, mažiausias pasaulyje kojines mezgančiu ankstukų seneliu.

„Beveik kiekviena ankstuko istorija yra verta knygos, nes jų gyvenimas - ištisa kova ir drama su savotišku stiprybės užtaisu. Rašydami šią knygą ir kalbindami herojus, mes matome, kad tai pirmoji, bet ne paskutinė įkvėpimo, palaikymo, tikėjimo ir vilties knyga neišnešiotų kūdikių šeimoms“, - sako asociacijos Neišnešiotukas vadovė Asta Speičytė Radzevičienė.

Pasak knygos herojus kalbinusios Jūratės Jadkonytės Petraitienės, knygos herojai noriai dalinosi savo istorijomis, tačiau susitikimai buvo itin jautrūs – atvirai kalbantis apie ypatingus ir skaudžius išgyvenimus buvo svarbu atskleisti istoriją ir neužgauti jautriosios stygos, neįskaudinti, neįdrėksti metus, dvejus, o kartais ir kelis dešimtmečius gijusių žaizdų.

„Kartą susitikimo metu kalbėjomės su tuomet ketverių ankstuko mama. Jauna ir energinga moteris vis atmesdavo darbinius skambučius, savo istoriją pasakojo ramiai ir džiugiai. Visgi paklausta apie tikėjimą, herojė užsidengė rankomis veidą ir pravirko. Tuomet supratau, kad ir kaip norėtų tai užgniaužti, ankstukų šeimų sielos skausmas niekur nedingsta, jis netampa praėjusia ar jau išgyventa istorija, jis visuomet gyvas ir mamas lydi visą gyvenimą“, – knygos „Ankstukų istorijos“ užkulisius atskleidžia J. Jadkonytė Petraitienė.

Knygoje skaitytojai ras istorijos herojų padrąsinimus – palinkėjimų ir išminties laiškus, padėsiančius patikėti ir nepalūžti tiems, kuriems dabar labiausiai reikia palaikymo – ankstukus ligoninėje slaugantiems tėvams. Įsigyti knygą galima https://www.patogupirkti.lt/knyga/ankstuku-istorijos.html Palaikyti ir padėti ankstukams kovoti už gyvybę gali visi geros valios žmonės internetu www.ankstukai.lt/aukoti arba skirdami 1,2 proc. GPM. Kontaktai: Jolanta Gigorjevienė, jolanta@neisnesi

 
 
 
Nariams
Jūsų el. paštas   Slaptažodis  
   
       
Prisiminti duomenis    
       
Slaptažodžio priminimas Registracija    
Mes Facebook'e
 
 
 
Reklama

 
 
 
 
 
 
 
El. p.: info@mamosdienorastis.lt
Visos teisės saugomos, 2010

Struktūra     Rašykite mums     Reklama     Atsakomybės ribojimas     Apie projektą