Mama - tai angelas žemėje (autorius nežinomas).

 
    Konkursai      Klausk specialisto       KNYGYNĖLIS      Naujienos      Liniuotės      Forumas     
 
Straipsniai
Laukimo stebuklas

Kūdikis

Mažylis

Darželinukas

Mokinukas

Lavinimas

Mamos kampelis

Jis ir Ji

Sveikata nuo A iki Ž

Auksarankių studija

Susitikime virtuvėje

Nori tikėk, nori ne

Pranešimai spaudai

 
 
Naujausia konkurso nuotrauka

VISI KONKURSAI >>>

 
 
Kiek vaikui dienų?
 
Draugai

 
 
 

 
 

 
 
 

Mamos kampelis > Įdomieji skaitiniai > Kur atostogaujate, lietuvaičiai?
Dalintis

Ar pastebėjote, mūsų „grietinėlės” atstovai atostogoms renkasi, regis, patį nykiausią mėnesį - vasarį. Ir skrenda į Venesuelą, Šri Lanką, t.y. ten, kur termometro stulpelis „įsikibęs” į trisdešimties laipsnių padalą.
Kaimo žmonės irgi atostogauja žiemą. Tik tuomet, kai nudirbti visi lauko darbai, jie gali išsitiesti ant šilto pečiaus.
 
„Miestelėnai atostogauja vasarą ne dėl mados užgaidų, - teigia psichologas Olegas Lapinas, - o dėl neįvardyto noro - grįžti į gamtą. Jiems reikia to, ką kaimo žmogus turi visą parą: saulės, oro ir vandens.” Tik tuomet jie pailsi nuo griežtai išlygintų kostiumų, spūsties transporte ir įkaitusio asfalto. Todėl psichologas kaimo žmogui pataria atostogauti mieste: aplankyti puošnias parduotuves, teatrus, muziejus.
 
Turtingi užsieniu „perserga” greičiau
Daugelis svajoja atostogauti užsienyje, tikėdamiesi patirti naujų įspūdžių. Tačiau nepamirškite, kad kiekviena kelionė - tai bagažas, muitinės, lėktuvai, dulkės ir fizinis nuovargis.
Kap teigia O.Lapinas, išsvajotame užsienyje jus gali kamuoti kalbos barjeras, vienatvės ir ilgesio jausmas. Todėl visai nenuostabu, kad žmonės, kurie prieš kelis metus veržėsi į užsienį, dabar atostogauja Lietuvoje. Juk čia galima surasti daug ramių vietelių poilsiui.
 
Turtuoliai sako, jog didžiausia vertybė yra ramybė, todėl šis sluoksnis užsieniu „perserga” greičiau. Negalintys sau to leisti - svajoja. Psichologas teigia, jog svajonės - pats gražiausias dalykas, kol jų yra - yra prasmės gyventi ir siekti. Jei iš tikrųjų labai norite keliauti - viskas jūsų rankose. Svajokite ir taupykite kelionei, nors ir keletą metus.
 
Kurortai - neoficiali pažinčių vieta
Kurortiniai romanai visuomet baigiasi su kurortinio miestelio geografinės teritorijos riba. Jie būna trumpi ir „drąsūs”, nes kurortai - tai lyg neoficiali pažinčių vieta. Čia vieniši žmonės lengviau susiranda panašius į save. Nuo ankstyvo ryto niekas niekur neskuba, visi turi laiko pusryčiams, pokalbiams, įvairioms pramogoms, todėl susipažįstant nėra jokio pasipriešinimo.
 
Be to, tai puiki proga parodyti save ryškiausiomis spalvomis. Pavyzdžiui, pliaže, „įsmukus” į naują bikinį, moterys mielai demonstruoja savo figūrą, kurią visus metus dailino plušėdamos sporto salėse. Psichologas teigia, jog vienas iš svarbių dalykų - nors kartą per metus įsitikinti, kad tu esi gražus, kad tu dar patinki.
 
Tad kur atostogaujate, lietuvaičiai?
Stambios užsienio kompanijos distributorius:
Verslo reikalais išvažinėjau visą Europą. Porą kartų per metus tenka važiuoti į Japoniją. Jūs manote, kad man tai patinka? Pirmą kartą skrisdamas į Tokijų labai džiaugiausi. Tačiau porą savaičių „pamitęs” ryžiais ir pajutęs „geležinę” tos „gremėzdiškos” šalies tvarką, nusivyliau.
 
Jei visgi kas nors planuotų skristi į Japoniją, patarčiau tinkamai pasirinkti laiką, nes nuo liepos iki rugsėjo pabaigos ten vyrauja labai drėgnas ir tvankus oras. O rugsėjo mėnuo - žemės drebėjimų ir uraganų metas.
Geriausia važiuoti ankstyvą pavasarį, kai žydi vyšnios. Rekomenduočiau aplankyti senovinę Japonijos sostinę Kyoto. Patys japonai per atostogas bėga iš savo šalies į Havajus arba Ameriką.
 
Dabar mano atostogų kraštas - Lietuva. Kiekvieną vasarą su savo studijų draugais plaukiu Žeimena su baidarėmis. Mane ramina vandens čiurlenimas, nepakartojama gamta ir draugai. Beje, šis poilsio būdas labai pigus. Dviems savaitėms pakanka įsigyti maisto konservų ir gero vyno.
 
Vidurinės mokyklos mokytoja:
Kai buvo maži vaikai, visa šeima važiuodavome atostogauti į Nidą. Tuomet profsąjungos išskirdavo kelialapius poilsio namuose. Vieną kartą už nuopelnus darbe buvau apdovanota kelialapiu į Krymą. Prisimenu, belaukdama atostogų svajojau apie skaisčią saulę, egzotiškus vaisius, šiltą jūrą....
 
Tačiau tris savaites pabuvusi Fiodosijoje, besislapstydama nuo saulės, besimaudydama jūroje tarp medūzų, bevaikštinėdama šiukšlinose gatvėse, pasiilgau namų. Norėjau kuo greičiau patekti į savo kolektyvinį sodą, kur šiltnamyje noko pomidorai. Deja, sugrįžusi juos radau nugeibusius...
Šią vasarą mielai nuvažiuočiau kur nors į užsienį, tačiau neturiu tiek pinigų. Todėl per atostogas kolektyvinime sode su vyru baigsime statyti namelį.
 
Vadybininkė:
Vasarą važiuosiu pas mamą į kaimą. Mano vaikai tą mėnesį paprastai išsiunčiami į vasaros stovyklas, o vyras atostogauja tik žiemą - važiuoja į sanatoriją.
Aš pas mamą vėl pasijuntu maža mergaite. Atsikėlusi iš ryto praveriu mažos klėtelės langą ir įkvėpiu oro, kvepiančio žiedadulkėmis. Visai nereikia rūpintis makiažu, apsisiaučiu satino chalatėlį ir basa bėgu išsimaudyti į ežerą. Dienomis, kai nestipriai kaitina saulė, padedu mamai kapstytis daržuose, vakare abi einame melžti karvių.
 
Kas gali būti geriau už žaliuojančią kaimo vasarą, šviežio pieno puodelį ir naminius lašinius su šviežiomis daržovėmis? Prisimenu, praeitą vasarą sutapo mano ir seserų atostogos kaime. Iki išnaktų kalbėdavome apie vaikus ir vyrus, apie jaunystės meiles... Tik po tokių atostogų jaučiuosi vėl pasisėmusi jėgų.
 
Jūratė Petraitienė

Komentaras


Vardas
El. paštas
Komentaras


Apsaugos kodasApsaugos kodasKiti komentarai 
 
 
Nariams
Jūsų el. paštas   Slaptažodis  
   
       
Prisiminti duomenis    
       
Slaptažodžio priminimas Registracija    
Mes Facebook'e
 
 
 
Reklama

 
 
 
 
 
 
 
El. p.: info@mamosdienorastis.lt
Visos teisės saugomos, 2010

Struktūra     Rašykite mums     Reklama     Atsakomybės ribojimas     Apie projektą