Mama - tai angelas žemėje (autorius nežinomas).

 
    Konkursai      Klausk specialisto       KNYGYNĖLIS      Naujienos      Liniuotės      Forumas     
 
Straipsniai
Laukimo stebuklas

Kūdikis

Mažylis

Darželinukas

Mokinukas

Lavinimas

Mamos kampelis

Jis ir Ji

Sveikata nuo A iki Ž

Auksarankių studija

Susitikime virtuvėje

Nori tikėk, nori ne

Pranešimai spaudai

 
 
Naujausia konkurso nuotrauka

VISI KONKURSAI >>>

 
 
Kiek vaikui dienų?
 
Draugai

 
 
 

 
 

 
 
 

Mamos kampelis > Įdomieji skaitiniai > Šiemet lietuviai valgo rekordiškai daug daržovių, vaisių ir uogų
Dalintis

Prekybos tinklo „Maxima“ duomenimis, šiais metais Lietuvos gyventojai suvalgo daugiausiai daržovių, vaisių bei uogų per pastaruosius kelerius metus. Lyginant praėjusių metų sausio–rugpjūčio mėnesių vaisių ir daržovių pardavimus su tuo pačiu laikotarpiu šiemet, pastebima, kad šviežių daržovių pardavimai augo 8 proc., o vaisių ir uogų – net 11 proc.

Pastaruoju metu, t. y. rugpjūčio pabaigą palyginus su rugpjūčio pradžia, šviežių daržovių paklausa yra išaugusi dar daugiau – maždaug ketvirtadaliu, vaisių – dešimtadaliu.

„Augančią šviežių daržovių, vaisių ir uogų paklausą lemia augantis gyventojų dėmesys sveikesnei mitybai ir mažėjančios kainos, ypač šiais metais. Pastebime, kad didžioji dalis šiųmetinių sezoninių daržovių bei vaisių pigesni nei praėjusiais metais – tam įtakos turėjo šiltesnė vasara ir ankstyvesnis, gerokai didesnis bei gausesnis derlius. Daržovių bei vaisių kainai įtakos turėjo ir Rusijos embargas“, – sako „Maxima LT“, UAB Maisto prekių pirkimo departamento direktorė Nijolė Penkovskienė.

Lietuviški kopūstai šiemet perpus pigesni, morkos – daugiau nei trečdaliu, bulvės ir burokėliai – maždaug dešimtadaliu. Maždaug  dešimtadaliu pigo ir paprikos. Dėl Pietų regione šiemet užderėjusio itin gero ir gausaus kaulavaisių derliaus, šiemet trečdaliu pigesni persikai ir nektarinai. Taip pat maždaug dešimtadaliu pigesni apelsinai, obuoliai ir greipfrutai.

Kelių pastarųjų metų prekybos duomenys rodo, jog daržovių paklausa labiausiai išauga kovo viduryje, kai parduotuvių lentynose pasirodo pirmasis šviežių pavasario daržovių derlius. Taip pat rugsėjį, sulaukus rudens sezono vaisių bei daržovių derliaus.

Pastebima, kad pastaraisiais metais Lietuvos ūkininkų išaugintos daržovės  bei vaisiai vis labiau populiarėja ir yra vis labiau vertinami, jie laikomi natūralesniais, sveikesniais, skanesniais. Be to, su įvežtiniais jie sėkmingai konkuruoja ir kaina. Rugpjūčio mėnesį lietuviški vaisiai ir daržovės prekybos tinklo „Maxima“ parduotuvėse sudarė apie 25 procentus nuo bendro rugpjūtį parduoto šviežių vaisių ir daržovių kiekio. Perkamiausiomis lietuvių daržovėmis jau daug metų išlieka bulvės, agurkai, pomidorai, morkos ir kopūstai.

Pastaruoju metu lietuviai ir kur kas reiklesni ir daržovių bei vaisių kokybei – išvaizdai, skoniui, šviežumui. Pirkėjams tampa svarbu ne tik tai, kur jie užauginti, bet ir kaip greitai atkeliauja į parduotuves.