Mama - tai angelas žemėje (autorius nežinomas).

 
    Konkursai      Klausk specialisto       KNYGYNĖLIS      Naujienos      Liniuotės      Forumas     
 
Straipsniai
Laukimo stebuklas

Kūdikis

Mažylis

Darželinukas

Mokinukas

Lavinimas

Mamos kampelis

Jis ir Ji

Sveikata nuo A iki Ž

Auksarankių studija

Susitikime virtuvėje

Nori tikėk, nori ne

Pranešimai spaudai

 
 
Naujausia konkurso nuotrauka

VISI KONKURSAI >>>

 
 
Kiek vaikui dienų?
 
Draugai

 
 
 

 
 

 
 
 

Mamos kampelis > Įdomieji skaitiniai > Žaliavalgystė. Žalio džiaugsmo epas šeimai
Dalintis

Šią temą paskatino pradėti nuostabios Kate ir Ka šeimos istorija. Sulaukę tuo metu antro judviejų vaikelio, Kate ir Ka susidūrė su skaudžia problema: griežta gydytojų diagnozė - gimęs jų vaikas Jaro yra ligotas, „ jis privalės visuomet nešiotis inhaliacijai skirtą prietaisą, priepuolių metu dėvėti deguonies kaukę“. Gydytojų nuosprendis buvo be išlygų.  Diagnozė griovė jaunų tėvų džiaugsmą ir vaiko laisvę. Turėjęs būti džiaugsmingas šeimos gyvenimas ėmė virsti kančia...

Reikėjo kažką keisti.  Nutartis keisti maistą atėjo labai organiškai.  Semdamiesi sveikatos ir žinių iš gamtos, Kate ir Ka šeimos maistą su džiaugsmu, natūraliai, be jokios prievartos vaikams ėmė keisti  į žaliavalgišką.  Prasidėjo naujas šeimos gyvenimo etapas:  vaikas sveiko, tėvai džiaugėsi, beldėsi nauja gyvybė, atsivėrė tikrai sveiko, darnaus ir džiugesio pripildyto gyvenimo durys. Dabar šie tėvai įkūrė pasaulyje gerai žinomą TheRawFoodFamily.com portalą  ir  „salą“, kur vaikus auginantys ir žaliavalgystę propaguojantys žmonės gali dalintis džiaugsmingais atradimais, patarti pradedantiesiems, suteikti profesionalių patarimų. Taip, profesionalios žinios čia ypač reikalingos. Diletantiškai suvokiama žaliavalgystė gali žymiai labiau pakenkti, nei padėti. 

Žavingas Kate ir Ka sumanumas ir nuoširdumas patarimuose, kaip įpratinti vaikučius daugiau savo racione skanauti špinatų, lapinių salotų ir visų žalių natūraliai augančių gardumynų.  Dievinamą vaikų bananų tyrę jie gardino kokoso pienu, kaskart į trintuvę įmaišydami vis daugiau špinatų lapų. Juk iš karto gavęs žalios spalvos špinatų kokteilį gali suabejoti bet kas, o čia - natūralus, be jokios prievartos perėjimas „nuo gelsvo-skanaus“  link „žalio-sveiko“.  Dalindamiesi ypač jautriais patarimais, kaip kartu su vaikais galima atverti kitą mitybos suvokimą, šie, dabar jau keturių vaikučių tėvai, atveria nuostabų bendravimo su vaikais pasaulį. 

Augdami kartu su vaikais savo žiniomis, šie tėvai sutvėrė idealius patarimus kaip keisti  vaikų  maitinimąsi.  Vienas iš Kate ir Ka patarimų: tiesiog kasdien, vaikui matant, jūs patys valgykite salotas. Be jokių raginimų vaikui paskanauti ar paaiškinimų, kaip tai jam būtų naudinga. Vaikas viską mato. Jis tikrai kažkada paklaus, ką valgote, o kitą kartą paprašys paragauti. Čia turi nugalėti tėvų kantrybė.

Kitas žingsnis: pagaminti kartu su vaikučiu jam ypač gardų užpilą ant salotų. Šiuo atveju, turi vykti nuoširdus pokalbis su vaiku, ką jis mėgsta, kas jam skanu. Pagaminęs tokį užpilą ant salotų pats, vaikas jausis ir išklausytas, ir savarankiškas.

Kate ir Ka pripažįsta, jog kai kuriems vaikams reikia „sveikus“ ingredientus „paslėpti“ po „skaniais“. Pastebėjus, jog vaikams patinka datulės ar kitas natūralus saldus vaisius, galima įsukti juos į žalią salotos lapą. Arba jau minėtas bananų kokteilis gali virsti kitų mėgiamų ingredientų kokteiliu, kuris kaskart tapdamas vis labiau „žalias“ savo spalva ir ingredientais, kažkada paims viršų ir vaikas, suvokęs, jog tai yra taip pat labai skanu, pats paprašys „skaniosios žaliosios tyrės“. Čia pagrindinis faktorius – laikas. Žingsneliai turi būti žengiami labai palengva... 

Šie tėveliai teigia, jog derybos su vaikais taip pat įmanomos.  Išklausę vaiko mėgiamo patiekalo norą, tėvai gali dėrėtis, kad prieš mėgiamą patiekalą jam bus pateiktos salotos. Būtina išklausyti ir rasti properšų vaikų noruose. Tai gali būti vaiko pritarimas: aš valgysiu tik vieną salotos lapą ar tik vieną lapo pusę. Tai - jau laimėjimas. Įstverkite jo. 

Dar viena puiki motyvacija pagal Kate ir Ka: stebėti zoologijos sode, per TV laidas, ar knygose taikių ir žoliaėdžių gyvūnų stotą ir jų maisto racioną. Vaikams visada tai palieka įspūdį. Ir tai - tiesa. Kuris vaikas nenori būti stiprus ir didelis kaip dramblys ar džiaugsmingas ir judrus kaip zebras.

Apsilankykite būtinai: www.therawfoodfamily.com . Čia jūs galite tapti Kate ir Ka šeimos nariu, stebėti jų gyvenimą, semtis patirties, keisti savo ir savo vaikų mitybos įpročius, kartu sveikti ir džiaugtis. Į šį puslapį subėga daug įvairių istorijų iš viso pasaulio šalių. 

Džiaukitės galimybe būti sveiki. 

O gal turite savo žaliavalgystės pradžiamokslio istoriją. Pasidalinkite ja su mumis.

Mama AISTĖ

 

 

Komentaras


Vardas
El. paštas
Komentaras


Apsaugos kodasApsaugos kodasKiti komentaraiRasa Data: 2011-09-22 09:09:40
Yra žmonių, kurie visai nevalgo ir išgyvena, nes energiją gauna iš Saulės, iš visatos.

Vaiva Data: 2011-08-13 17:08:57
skaiciau viename dienrastyje ap[ie panasiai gyvenanti vyra, kuriam per menesi uztenka 150 lt ir minta tik zolemis. nenormalu. juk zmogui reikia ir baltymu, riebalu, kad normaliai gyventu, o zolese viso to nera

 
 
 
Nariams
Jūsų el. paštas   Slaptažodis  
   
       
Prisiminti duomenis    
       
Slaptažodžio priminimas Registracija    
Mes Facebook'e
 
 
 
Reklama

 
 
 
 
El. p.: info@mamosdienorastis.lt
Visos teisės saugomos, 2010

Struktūra     Rašykite mums     Reklama     Atsakomybės ribojimas     Apie projektą