Mama - tai angelas žemėje (nežinomas autorius)

 
    Konkursai      Klausk specialisto       KNYGYNĖLIS      Naujienos      Liniuotės      Forumas     
 
Straipsniai
Laukimo stebuklas

Kūdikis

Mažylis

Darželinukas

Mokinukas

Lavinimas

Mamos kampelis

Jis ir Ji

Sveikata nuo A iki Ž

Auksarankių studija

Susitikime virtuvėje

Nori tikėk, nori ne

Pranešimai spaudai

 
 
Naujausia konkurso nuotrauka

VISI KONKURSAI >>>

 
 
Kiek vaikui dienų?
 
Draugai

 
 
 

 
 

 
 
 

Sveikata nuo A iki Ž > I - M > Klausimai - Atsakymai
Dalintis

Nėštumas 37 savaitės. Atliekant ultragarso tyrimus gydytojas pasakė, kad mažiukui išsiplėtusi vieno inksto geldelė (apie 14 mm), tačiau plačiau nieko nepaaiškino. Man labai neramu, todėl gal galėtumėte paaiškinti, kas tai per liga, kaip ji bus gydoma ir nuo ko galėjo atsirasti. Iš anksto dėkoju (Giedrė J.)
Labai atsiprašau, bet nedrįstu komentuoti intrauterininės patologijos vaisiui, nes palyginus su vaikų ir tokiais pačiais inkstų pakitimais, tai gali būti visai ne liga, bet gali būti ir tam tikras organo sklaidos defektas. Žiurint echoskopiškai kiekvienas gydytojas mato labai subjektyviai.
Šiuo atveju patarčiau pasikonsultuoti dar su kitu specialistu, geriausiai pas Genetikos centre dirbančias ginekologes-genetikes. Be to, ten yra geriausiais Lietuvoje echoskopas.
Gydytoja Aurima Dilienė
 
 
Mano dukrytei trys savaitės, o man šiek tiek kyla temperatūra, įtariu, kad peršalau. Ar galima toliau maitinti krūtimi, jeigu kyla temperatūra, ir iki kokios temperatūros galima tai daryti? Ar gali nuo to vaikas būti neramus? Iš anksto dėkoju (Ingrida) 
Maitinkite būtinai ir toliau be jokių apribojimų, vaikučiui negalite pakenkti. O temperatūra jums greičiausiai kyla dėl pieno gaminimosi ,,šuolių". Tai būdinga pirmaisiais žindymo mėnesiais: kai krūtis ištuštinama ir pienas staigiai gaminasi - organizmas gali reaguoti temperatūros pakilimu. Tai nepavojinga, tiesiog nemalonu, bet tikrai praeis per kelis mėnesius. Vaikas gali buti neramus dėl to, kad jaudinatės jūs.
 
 
Norėjau paklausti apie dukrytės mitybą. Dukrytei 4.5 mėn. ir jau kokios dvi savaitės kaip pradėjo mažai valgyti, dingo apetitas. Valgo nutrauktą mano pienuką 5 kartus per parą ir vieną kartą mišinėlį. Anksčiau suvalgydavo po 170-200 ml per kartą, dabar 120 ir stop. Dar kartais įsiūlau ir daugiau, bet jau reik pasistengti. Vidutiniškai per parą dabar suvalgo apie 840 ml. Dukryte gimė 3240 g, 4 mėn. svėrė 6700g. Yra linksma, guvi mergytė, elgesio pakitimų nepastebėjau, bet labai neramina tas jos nevalgymas. Kaip pagerinti jos apetitą ir kiek per parą turėtų suvalgyti? Iš anksto dėkoju (Violeta)
Jūsų vaikas yra pakankamo svorio. Apetitui pagerinti pradėkite duoti vaisių tyrelių: obuolio, banano. Dažnai būkite gryname ore. 
Be to, reiketu patikrinti, ar neišsitampiusi (ne per didelė) čiulptuko skylutė: apvertus buteliuką žemyn, pienas turi gan lėtai lašėti, o ne bėgti ar labai greitai lašėti.
Dar gali būti, kad jūsų mažylei jau kalasi dantukai. Apžiūrėkite burnytę, ar nepabrinkusios dantenos. Mat prieš dantų išdygimą  kai kurie mažiukai gali prasčiau valgyti. Sėkmės
 
 
Mano dukrytei 2 savaitės. Vakar maudydama ją pastebėjau, kad  aplink dešinį spenelį  yra sukietėjimas. Ar tai yra normalu? Dar norėjau paklausti - kokia turi būti kasdieninė mergaitės  lytinių organų priežiūra? (Tatjana)
Taip, normalu, nieko nedarykite, viskas praeis savaime.
Lytinių organų priežiūra yra įprasta higiena, apiplauti iš priekio, nieko per jėgą nevalyti ir nekrapštyti.
Gydytoja Aurima Dilienė

Komentaras


Vardas
El. paštas
Komentaras


Apsaugos kodasApsaugos kodasKiti komentaraiRoberta Data: 2015-02-05 19:02:55
Sveiki. Norejau paklausti ar normalu kad beveik 2men kudikis valgo tik 5kartus per para?

 
 
 
Nariams
Jūsų el. paštas   Slaptažodis  
   
       
Prisiminti duomenis    
       
Slaptažodžio priminimas Registracija    
Mes Facebook'e
 
 
 
Reklama

 
 
 
 
 
 
 
El. p.: info@mamosdienorastis.lt
Visos teisės saugomos, 2010

Struktūra     Rašykite mums     Reklama     Atsakomybės ribojimas     Apie projektą