Mama - tai angelas žemėje (nežinomas autorius)

 
    Konkursai      Klausk specialisto       KNYGYNĖLIS      Naujienos      Liniuotės      Forumas     
 
Straipsniai
Laukimo stebuklas

Kūdikis

Mažylis

Darželinukas

Mokinukas

Lavinimas

Mamos kampelis

Jis ir Ji

Sveikata nuo A iki Ž

Auksarankių studija

Susitikime virtuvėje

Nori tikėk, nori ne

Pranešimai spaudai

 
 
Naujausia konkurso nuotrauka

VISI KONKURSAI >>>

 
 
Kiek vaikui dienų?
 
Draugai

 
 
 

 
 

 
 
 

Sveikata nuo A iki Ž > I - M > Medikų apžiūra ruošiantis į pirmąją klasę
Dalintis

Rašydami mokykloje prašymą priimti vaiką į pirmąją klasę, sužinosite, kad būtina pateikti ir sveikatos pažymą. Patariame vizito pas medikus neatidėlioti paskutinei savaitei, nes gali tekti aplankyti ne tik šeimos gydytoją, bet ir visą būrį specialistų.
 
„Northway“ medicinos centro bendrosios praktikos gydytoja Danguolė Stepankevičienė pataria, į ką būtina atkreipti dėmesį.
 
Specialistai
Pirmiausia vaiką apžiūri bendrosios praktikos gydytojas – patikrina regėjimą, nustato fizinį išsivystymą. Jeigu randa regėjimo sutrikimų, siunčia pas okulistą. Prieš mokyklą reikėtų apsilankyti ir pas odontologą, chirurgą, ortopedą. Jeigu yra indikacijų, vaikas bus nusiųstas ir pas kitus specialistus (neurologą, kardiologą, LOR ir kt.).
 
Diagnozė
Dažniausia būsimiesiems pirmokėliams diagnozuojamos ortopedinės ligos: ydinga laikysena, rečiau – stuburo iškrypimas, pilnapadystė. Antroje vietoje odontologinė patologija – dantų kariesas. Pastaraisiais metais vis dažniau pasitaiko regėjimo sutrikimų. Gana dažna ir logopedinė patologija.
 
Tyrimai
Jeigu per metus nebuvo atliktas bendras kraujo ir šlapimo tyrimas, prieš mokyklą jį būtina atlikti. Elektrokardiograma ir kiti tyrimai atliekami, jeigu yra indikacijų.
 
Skiepai
Šešerių metų vaikai pagal patvirtintą skiepų kalendorių vakcinuojami nuo šių ligų: difterijos, tymų, stabligės, raudonukės, parotito, poliomielito. Sulaukus septynerių metų būtina atlikti Mantu mėginį.
 
Medicinos pažyma
Tėvai turi pristatyti į mokyklą moksleivio sveikatos raidos istoriją (forma Nr. 026/a). Kaip ją gauti, sužinosite apsilankę pas savo vaiko gydytoją. Joje pateikiama informacija apie vaiko persirgtas infekcines, lėtines ligas, profilaktinių skiepijimų duomenys, regėjimo, klausos tyrimų rezultatai, įvertinama kaulų – raumenų sistemos būklė. Taip pat nustatoma ir įrašoma sveikatos bei paskiriama kūno kultūros grupė.
 
Mokyklai svarbu žinoti vaiko sveikatos būklę, kadangi nuo to priklausys, kuriame suole jis sėdės, kokiu krūviu sportuos kūno kultūros pamokoje ir t.t.
 
Kiek laiko užtrunka vaiko apžiūra?
Apžiūros trukmė priklauso nuo vaiko sveikatos būklės bei indikacijų. Neatidėkite sveikatos apžiūros paskutinei minutei – mat vasaros pabaigoje būna didžiausias būsimų pirmokėlių antplūdis.
 
Aurelija Jakubauskienė
Šaltinis: žurnalas „Pirmokas“

Komentaras


Vardas
El. paštas
Komentaras


Apsaugos kodasApsaugos kodasKiti komentaraisimona Data: 2013-08-22 19:08:45
Sveiki!Vaikas eis i pirma klase,balandi uzrasant i mokykla praejom daktaru komisija ir ja pristatem i mokykla,ar mums dar rugseji reikes vel nesti pazyma eiti is naujo komisija?

 
 
 
Nariams
Jūsų el. paštas   Slaptažodis  
   
       
Prisiminti duomenis    
       
Slaptažodžio priminimas Registracija    
Mes Facebook'e
 
 
 
Reklama

 
 
 
 
 
 
 
El. p.: info@mamosdienorastis.lt
Visos teisės saugomos, 2010

Struktūra     Rašykite mums     Reklama     Atsakomybės ribojimas     Apie projektą