Mama - tai angelas žemėje (autorius nežinomas).

 
    Konkursai      Klausk specialisto       KNYGYNĖLIS      Naujienos      Liniuotės      Forumas     
 
Straipsniai
Laukimo stebuklas

Kūdikis

Mažylis

Darželinukas

Mokinukas

Lavinimas

Mamos kampelis

Jis ir Ji

Sveikata nuo A iki Ž

Auksarankių studija

Susitikime virtuvėje

Nori tikėk, nori ne

Pranešimai spaudai

 
 
Naujausia konkurso nuotrauka

VISI KONKURSAI >>>

 
 
Kiek vaikui dienų?
 
Draugai

 
 
 

 
 

 
 
 

Sveikata nuo A iki Ž > I - M > Mergaičių ligos
Dalintis

Mergaitės iki 8 m. serga vulvovaginitais - makšties uždegi­mais. Į mergaitės makštį infekcija pakliūva nuo išeinamosios angos, jei nesilaikoma asmens higienos, neteisingai šluostomasi, viduriuojama. Taip pat jei nešvariai išplautos kelnaitės arba jei vasarą mergaitės be kelnaičių maudosi jūroje, ežere ar žaidžia smėlyje.
 
Tuomet uždegimą gali sukelti bakterijos, pvz., escherichia coli, kuri dažniausiai „sėdi" žarnyne. Ji randama ir esant namų aplinkai - ant grindų, kilimų. Todėl mergaitei nederėtų nuogu užpakaliuku sėdėti kur pakliūva.
Mergaitėms, turinčioms spalinių, taip pat didelė tikimybė susirgti makšties uždegimu. Spalinės lenda ir į makštį, ir į šlapimo pūslę, deda kiaušinėlius ir taip platina infekciją iš tiesiosios žarnos.
 
Jei mergaitė dažnai serga peršalimo ligomis, plaučių užde­gimu, geria daug antibiotikų, gali atsirasti candida - pienligės grybas. Šia liga galima ir užsikrėsti, pvz., jei mama gimdydama taip pat ja serga. Tuomet mergaitės lytinių organų srityje būna labai raudona, smarkiai niežti ir labai ryškūs šlapinimosi sutri­kimai - mergaitės verkia, negalėdamos pasišlapinti.
 
Literatūroje diskutuojama, ar buitiniu būdu galima užsikrėsti chlamidijomis. Chlamidijos aplinkoje žūva labai greitai - per kelias minutes. Žinoma, jei mama tuo pačiu rankšluosčiu nu­sišluosto pati ir mažylę tuoj pat nušluosto - visko gali būti. Bet tai tėra teorija.
 
Mergaitės negyvena lytinio gyvenimo, todėl kiaušidžių už­degimais jos neserga. Tačiau bet kokio amžiaus mergaitės gali turėti kiaušidžių cistų. Todėl jei mergaitei skauda pilvuką, ieškoma priežasties ne tik žarnyne: daroma kiaušidžių echoskopija. Radus cistą, mergaitė yra stebima, gydoma, esant rei­kalui operuojama, nes jei cista užaugs didesnė, gali apsisukti su visa kiaušide. Tuomet jau reikės šalinti ją visą.
 
Lietuvoje gana daug operuotų mergaičių, gyvenančių su viena kiauši­de. Kai prasideda mėnesinės, atsiranda hormoninis aktyvu­mas, ta kiaušidė turi dirbti už dvi. Likusi viena, ji būna di­desnė. Stimuliacija iš smegenų yra išlikusi tokia pati ir kiaušinėlis turi subręsti kas mėnesį. Taigi likusiai kiaušidei tenka didelis krūvis, todėl nežinia, kaip ir kiek ilgai ji atliks savo funkciją.
 
 
Mama turėtų kreiptis į gydytoją,  jei:
● paraudo gleivinė ir tai nepraeina per 1-2 dienas;
● niežti, peršti;
● skauda pilvo apačią;
● atsirado geltonų, žalių išskyrų;
● atsirado šlapinimosi sutrikimų (dažnai ar skausmingai šlapinamasi).
 
Tuomet daromas makšties tepinėlis, šlapimo tyrimas ir liga nustatoma. Esant uždegimui, šlapime randama leukocitų, eritrocitų, baltymo, nes į šlapimą patenką makšties išskyrų. Jei pa­kitimai nepastovūs, būtina ginekologo konsultacija.
Iki maždaug aštuonerių metų (ankstyvojo brendimo) ant mer­gaičių kelnyčių visai neturi būti išskyrų. Gali būti tik baltų varš­kės pavidalo išskyrų tarp lūpyčių.
 
Parengė Jūratė Petraitienė
Konsultavo Vilniaus Antakalnio vaikų poliklinikos gydytoja
akušerė-ginekologė Rita Lukšienė

Komentaras


Vardas
El. paštas
Komentaras


Apsaugos kodasApsaugos kodasKiti komentaraiSandra Data: 2020-11-26 07:11:24
Sveiki nezinau ka daryti dukrai greit 9m . Bet kazkas negerai visos kelnes smirda nemaloniu kvapu siseis nors prausesi kas vakara keiciasi triusikelius tikrai higienos laikomes bet niekaip nenugalim sitos bedos. Vis klausiu gal uzsikenti ar nenusisluostai bet vis sako ne. Nezinau ka daryt

Ugnė Data: 2018-05-11 16:05:10
Sveiki, man 12 metu jau esu sirgusi mėnesinėmis , bet man po mėnesiniu pradėjo labai niežėti makštį jau gal tris savaites , ant makšties odeles toj pačioj vietoj kur šlapinamasi ten man kažkaip išbėrė atsirado lyg spuogiukai , nu lyg tokia nelygi oda (grubleta), kai šlapinuos peršti ir dar yra išskyros ir tokie balti lyg popieriaus maži gabaliukai yra , bet tikrai ne popierius ir dar ant kelnaičių yra peršviečiamu išskyru

Larisa Data: 2013-12-10 12:12:43
dukrai 5 metai pries kokes 2 savaites pradejo daznai eiti slapintis ,diena eina reciau bet ryte ir vakare tai eina ir eina sako kad nori ir nori.Nakti nesikele i toleta.Ptarkit ka dariti.

 
 
 
Nariams
Jūsų el. paštas   Slaptažodis  
   
       
Prisiminti duomenis    
       
Slaptažodžio priminimas Registracija    
Mes Facebook'e
 
 
 
Reklama

 
 
 
 
El. p.: info@mamosdienorastis.lt
Visos teisės saugomos, 2010

Struktūra     Rašykite mums     Reklama     Atsakomybės ribojimas     Apie projektą