Mama - tai angelas žemėje (autorius nežinomas).

 
    Konkursai      Klausk specialisto       KNYGYNĖLIS      Naujienos      Liniuotės      Forumas     
 
Straipsniai
Laukimo stebuklas

Kūdikis

Mažylis

Darželinukas

Mokinukas

Lavinimas

Mamos kampelis

Jis ir Ji

Sveikata nuo A iki Ž

Auksarankių studija

Susitikime virtuvėje

Nori tikėk, nori ne

Pranešimai spaudai

 
 
Naujausia konkurso nuotrauka

VISI KONKURSAI >>>

 
 
Kiek vaikui dienų?
 
Draugai

 
 
 

 
 

 
 
 

Sveikata nuo A iki Ž > I - M > Vaikai mažai juda, valgo per mažai daržovių
Dalintis

Sveika vaikų mityba ir fiziškai aktyvus gyvenimo būdas – mūsų bendras rūpestis
 
Naujienų agentūros BNS spaudos konferencijoje apžvelgtos šalies mokinių mitybos, fizinio aktyvumo ir sveiko gyvenimo būdo aktualijos, iššūkiai ir ateities perspektyvos. Renginyje dalyvavo Sveikatos apsaugos ministerijos sekretorius Romualdas Sabaliauskas, Respublikinio mitybos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos direktorius Albertas Barzda, Švietimo ir mokslo ministerijos sekretorius Alvydas Puodžiukas ir AB „Kraft Foods Lietuva“ vadovaujantysis direktorius Baltijos šalims Gintaras Rimšelis.
 
Moksleivių mitybai, fizinio aktyvumo skatinimui Sveikatos apsaugos ministerija pastaruoju metu skiria didelį dėmesį, – teigė ministerijos sekretorius Romualdas Sabaliauskas. – Tyrimai rodo, kad mūsų vaikai, palyginus su savo bendraamžiais kitose šalyse, dar per mažai juda, nepakankamai vartoja vaisių ir daržovių, pieno ir jo produktų, negauna visų organizmo vystymuisi būtinų medžiagų. O tai daro neigiamą poveikį jų sveikatai“.
 
Pasak R. Sabaliausko, ypatingai šiais metais žengti rimti žingsniai vaikų sveikatos labui – patikslinta Sveikatos apsaugos ministerijos parengta vaikų mitybos mokykloje klausimus reguliuojanti higienos norma, LR Vyriausybėje patvirtinta Vaikų sveikatos stiprinimo 2008–2012 m. programa, kurioje akcentuojamas vaikų sveikatos stiprinimas. „Gerėjanti sveikatos sutrikimų diagnostika, plačiai taikomos profilaktinės sveikatos priemonės, visuomenės informavimas ir nuolat inicijuojamos diskusijos sveikos gyvensenos temomis leidžia pajusti teigiamus rezultatus. Tačiau netinkamos mitybos ir mažo fizinio aktyvumo sąlygoti sergamumo rodikliai skatina mus „nenuleisti rankų“, – pranešė sekretorius, akcentuodamas bendruomeninio, tarpsektorinio ir tarptautinio bendradarbiavimo svarbą.  
 
2008–2010 mokslo metais Panevėžio apskrities mokyklose pradėdamas įgyvendinti projektas „Sveikatos mitybos ir fizinio aktyvumo ugdymas mokyklose“. Šio projekto partneriai – Sveikatos apsaugos ir Švietimo ir mokslo ministerijos, Respublikinis mitybos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos bei maisto bendrovė „Kraft Foods Lietuva“ – įsipareigoja bendradarbiauti ugdydami sveiką moksleivių gyvenseną, keisdami vaikų ir jų tėvų mitybos įpročius, skleisdami informaciją ir gerosios šalies bei tarptautinės praktikos pavyzdžius visuomenei, mokyklos bendruomenėms, šeimoms. „Ilgo gyvenimo paslaptys: sveika gyvensena, tyras oras, saikas, blaivumas ir ramus gyvenimas“, – teigė Hipokratas ir projekto iniciatoriai.
 
Spaudos konferencijoje pristatytas mitybos ir fizinio parengimo specialistų parengtas pedagogams skirtas specialus metodinių rekomendacijų leidinys „Sveikatos mitybos ir fizinio aktyvumo ugdymas mokyklose“. Taip pat apžvelgti šių metų pavasarį Respublikinio mitybos centro kartu su Panevėžio visuomenės sveikatos centro specialistais atlikto Panevėžio apskrities mokinių mitybos ir fizinio aktyvumo tyrimo rezultatai. Apklausus 1048 11–13 metų moksleivius iš 46 mokyklų nustatyta, kad daugiau nei trečdalis jų kasdien nevalgo pusryčių, apie pusė jų – vengia rytinės mankštos, o apie 60 proc. – per daug laiko kasdien skiria kompiuteriniams žaidimams.
 
SAM Ryšių su visuomene skyrius

Komentaras


Vardas
El. paštas
Komentaras


Apsaugos kodasApsaugos kodasKiti komentarai 
 
 
Nariams
Jūsų el. paštas   Slaptažodis  
   
       
Prisiminti duomenis    
       
Slaptažodžio priminimas Registracija    
Mes Facebook'e
 
 
 
Reklama

 
 
 
 
El. p.: info@mamosdienorastis.lt
Visos teisės saugomos, 2010

Struktūra     Rašykite mums     Reklama     Atsakomybės ribojimas     Apie projektą