Mama - tai angelas žemėje (autorius nežinomas).

 
    Konkursai      Klausk specialisto       KNYGYNĖLIS      Naujienos      Liniuotės      Forumas     
 
Straipsniai
Laukimo stebuklas

Kūdikis

Mažylis

Darželinukas

Mokinukas

Lavinimas

Mamos kampelis

Jis ir Ji

Sveikata nuo A iki Ž

Auksarankių studija

Susitikime virtuvėje

Nori tikėk, nori ne

Pranešimai spaudai

 
 
Naujausia konkurso nuotrauka

VISI KONKURSAI >>>

 
 
Kiek vaikui dienų?
 
Draugai

 
 
 

 
 

 
 
 

Sveikata nuo A iki Ž > S - Ž > Vaikų ūmios viršutinių kvėpavimo takų ligos
Dalintis

Rudenį, žiemą, pavasarį labai aktuali problema - ūmios viršutinių kvėpavimo takų ligos. Jomis ypač dažnai serga vaikai. Šios ligos dar vadinamos peršalimo ligomis, bet tai nėra teisinga, nes peršalimas, perkaitimas ar kiti išorės faktoriai ligų nesukelia. Jų veikiamas tik susilpnėja organizmo imunitetas, organizmo apsauginės funkcijos. Tuo pasinaudoja ir patenka į organizmą ligų sukėlėjai, dažniausiai virusai. Jie pažeidžia kvėpavimo takų gleivinę. Čia pradeda veikti apsaugos faktoriai; gleivinė sekretuoja, atsiranda gausi sloga, čiaudulys, sausas varginantis kosulys.
 
Dažniausios ūmios viršutinių kvėpavimo takų ligos yra: ūmi sloga, ryklės tonzilų, gerklų, trachėjos uždegimai.
 
Ligos pradžioje viršutinių kvėpavimo takų gleivinė parausta, paburksta, iš nosies gausiai teka sekretas, jis dirgina nosiaryklę. Vaikai čiaudi, kosti, sunkiau kvėpuoja, nes dėl paburkusios gleivinės būna susiaurėję kvėpavimo takai. Kosulį skatina ir sausas kambario oras, kuris dar labiau sausina sudirgintą nosies ir visų kvėpavimo takų gleivinę.
 
Sausas kosulys suaktyvėja gulint, ypač naktį. Vaikai tampa  irzlūs, neužmiega ar dažnai pabunda. Tai labai vargina ir vaiką, ir jo tėvelius.
 
Ligos pradžioje tėveliai galėtų padėti vaikams, taikydami visas įmanomas, taip vadinamas, namų priemones. Reikėtų plauti nosį jūros vandens tirpalais, girdyti šiltais skysčiais, krūtinę, padus įtrinti šildančiais, eterinių aliejų (eukalipto, mentolo, kamparo) turinčiais tepalais, atlikti inhaliacijas. Tai padėtų sumažinti skausmą, pagerintų vidaus organų kraujotaką, mažintų gleivinių paburkimą, dirglumą, palengvintų kosulį ir kvėpavimą. Šios priemonės pagerina savijautą.
 
Tėveliai turėtų nepamiršti, kad susirgusį mažą vaiką visada reikėtų parodyti gydytojui. Jeigu vyresni vaikai serga keletą dienų arba jeigu pakyla kūno temperatūra ir laikosi aukštesnė kaip 38 C 2-3 dienas, taip pat reikėtų vykti pas gydytoją, kuris spręstų, kokį gydymą taikyti.
 
Gydytoja pediatrė Jūratė Barzdenytė

Komentaras


Vardas
El. paštas
Komentaras


Apsaugos kodasApsaugos kodasKiti komentarai 
 
 
Nariams
Jūsų el. paštas   Slaptažodis  
   
       
Prisiminti duomenis    
       
Slaptažodžio priminimas Registracija    
Mes Facebook'e
 
 
 
Reklama

 
 
 
 
El. p.: info@mamosdienorastis.lt
Visos teisės saugomos, 2010

Struktūra     Rašykite mums     Reklama     Atsakomybės ribojimas     Apie projektą