Mama - tai angelas žemėje (autorius nežinomas).

 
    Konkursai      Klausk specialisto       KNYGYNĖLIS      Naujienos      Liniuotės      Forumas     
 
Straipsniai
Laukimo stebuklas

Kūdikis

Mažylis

Darželinukas

Mokinukas

Lavinimas

Mamos kampelis

Jis ir Ji

Sveikata nuo A iki Ž

Auksarankių studija

Susitikime virtuvėje

Nori tikėk, nori ne

Pranešimai spaudai

 
 
Naujausia konkurso nuotrauka

VISI KONKURSAI >>>

 
 
Kiek vaikui dienų?
 
Draugai

 
 
 

 
 

 
 
 

Kūdikis > Priežiūra > Kaip išrinkti vaikišką patalynę?
Dalintis

Saldus ir ramus mažylio miegas – vienas svarbiausių dalykų jo kasdienei gerai savijautai. Kai mažasis šeimos narys puikiai išsimiegojęs, jis – guvus, energingas, sveikas.  Todėl tėveliai privalo pasirūpinti kokybišku mažylio poilsiu. Saldžius sapnus atnešantį miegą pirmiausia lemia patogūs, minkštučiai patalėliai. Tačiau kaip iš tokio gausybės rago išsirinkti tinkamiausius? Taigi, „Fėjos namai“ pataria, kaip tinkamai išrinkti mažyliui antklodėlę ir pagalvę.

 Specialistai teigia, kad vaikams iki vienerių metų dažniausiai pagalvės nereikia. Vėliau patartina palaipsniui kelti vaiko galvytę pagal poreikius. Idealiausias kūdikio pagalvės dydis pirmiausia yra pagal jo peties aukštį. Pagalvė turėtų atitikti lovytės dydį: jeigu lovytės plotis yra 60cm, pagalvės ilgis jokiu būdu neturėtų būti didesnis. Vos gimusiam kūdikiui užtenka plonos medvilninės pagalvėlės ar sulankstyto vystyklo. Vaikui ūgtelėjus, patartina pagalvę paaukštinti ir taip užtikrinti tinkamą stuburo poziciją miego metu.

Rinkoje gausu įvairių vaikiškų pagalvių tipų. Nepaisant įvairių sklandančių mitų, vertingiausiu pagalvių užpildu laikomi žąsų pūkai - jie nepavojingi ir ekologiškai švarūs. Pagalvės su pūkų užpildu laikomos minkščiausiomis, šilčiausiomis ir lengviausiomis. Vaikiškoms pagalvėms naudojamas mažas pūkų kiekis, kad tinkamai pakeltų galvytę į reikiamą aukštį. Aukštos kokybės pūkų-plunksnų pagalvės siuvamos iš ypač tankaus impilinio audinio, todėl neverta baimintis, kad pūkai gali pradėti lysti. Šiuolaikinių technologijų dėka, pūkai yra specialiai apdirbami bei plaunami ypač aukštoje temperatūroje, kurioje žūsta nepageidaujami mikroorganizmai.  Vaikams nuo 2-3 metų patartina rinktis vilnos pagalves. Ypač praktiškos yra pagalvės su skalbiama vilna, todėl vos tik prireikus be jokių rūpesčių jas galima skalbti skalbyklėje. Vilnonės pagalvės su vilnos užpildu yra minkštos ir purios. Vilna dėl jos unikalių drėgmės ir šilumos laidumo bei sugėrimo savybių gali sukurti ypatingai gerą mikroklimatą lovoje miego metu.

Kokybiška vaikiška antklodė – viena didžiausių saldaus kūdikio miego paslapčių. Įprastai vaikui reikalingos mažiausiai 2 antklodės: žieminė ir vasarinė. Universaliausios ir praktiškiausios yra skalbiamos antklodės su vilnos užpildu. Tankus viršutinis medvilnės sluoksnis kur kas lėčiau dėvisi. Viduje esantis vilnos užpildas yra specialiai apdirbtas, kad antklodėlę būtų paprasta skalbti skalbyklėje, o skalbimo metu vilna nesusiveltų ir nesukietėtų. Vyresnio amžiaus vaikams puikiai tinka pūkų antklodės. Miegant mikroklimatas tampa idealus, nes pūkinės antklodės nuo žmogaus kūno visiškai pašalina drėgmės perteklių. Dėl šių savybių lovoje yra palaikoma optimali organizmui temperatūra netgi tada, kai aplinkos temperatūra skiriasi.

Vasarą vaiką užtenka apkloti švelnučiu ir minkštu vilnos pledu. Tiek minkštas merinosų avių, tiek be galo švelnus kupranugario vilnos pledas yra tinkamas naudoti ir žiemą, ir vasarą. Vilna dėl unikalios savybės sugerti ir išgarinti drėgmę bei "kvėpuoti" sukuria puikias sąlygas ramiam ir sveikam miegui. Ji teigiamai veikia vaiko odą, gerina kraujotaką.

Neatsiejama gero miego dalis – čiužinėlis. Purus, švelnus ir minkštas merinosų avių vilnos čiužinėlis vaiko miego metu sukuria puikų mikroklimatą. Po vaiku esanti vilna šildo iš apačios, todėl naudojant tokio tipo čiužinėlį, galima rinktis plonesnę vilnonę antklodę. Tokiu būdu vaikas maloniai šildomas tiek iš viršaus, tiek iš apačios. Kadangi vilna gerai sugeria drėgmę ir ją puikiai išskaido ore, mažylis neperkaista, neprakaituoja.

Žiemą, jeigu namų temperatūra nėra pastovi, nuolat svyruojanti, patartina rinktis šiltesnę antklodėlę, kad mažylis nesušaltų. Mažyliams, mėgstantiems saldų miegelį pasivaikščiojimo lauke metu, rekomenduojami vilnos miegmaišiai, kurie apsaugo nuo šalčio, palaiko pastovią kūno temperatūrą, o švelni ir minkšta merinosų avių vilna maloniai šildo smagiai snaudžiant.

Renkantis patalėlius mažyliui, patartina prioritetą skirti natūraliems pluoštams: vilnai, medvilnei, pūkams. Jeigu mažylis natūraliems pluoštams yra alergiškas, rekomenduojama rinktis sintetinę, antialerginę antklodėlę, kurią būtų galima dažnai skalbti aukštoje temperatūroje, o viršutinis medvilnės audinys būtų tankus ir lėčiau dėvėtųsi.

Tam, kad kūdikis jaustųsi komfortabiliai ir saugiai nuo pat pirmų gyvenimo dienų, labai svarbu pasirinkti teisingą patalynę, todėl atkreipkite dėmesį, ar ji tvarkingai pasiūta.

Komentaras


Vardas
El. paštas
Komentaras


Apsaugos kodasApsaugos kodasKiti komentaraisimukas Data: 2017-09-18 15:09:57
Mano nuomone,
Linarta Data: 2016-05-09 15:05:53
O mums nuo mažens Dormeo antklodės patinka. Pastebėjau, kad mūsiškė patiko mažylei, augdama mėgo po mūsų antklode įsitaisyti, dabar nupirkome ir jai - labai spalvingą Dormeo Verde iš Maximos. Lengvutė, bet šilta, vaikas nekaista - super!

 
 
 
Nariams
Jūsų el. paštas   Slaptažodis  
   
       
Prisiminti duomenis    
       
Slaptažodžio priminimas Registracija    
Mes Facebook'e
 
 
 
Reklama

 
 
 
 
El. p.: info@mamosdienorastis.lt
Visos teisės saugomos, 2010

Struktūra     Rašykite mums     Reklama     Atsakomybės ribojimas     Apie projektą