Mama - tai angelas žemėje (nežinomas autorius)

 
    Konkursai      Klausk specialisto       KNYGYNĖLIS      Naujienos      Liniuotės      Forumas     
 
Straipsniai
Laukimo stebuklas

Kūdikis

Mažylis

Darželinukas

Mokinukas

Lavinimas

Mamos kampelis

Jis ir Ji

Sveikata nuo A iki Ž

Auksarankių studija

Susitikime virtuvėje

Nori tikėk, nori ne

Pranešimai spaudai

 
 
Naujausia konkurso nuotrauka

VISI KONKURSAI >>>

 
 
Kiek vaikui dienų?
 
Draugai

 
 
 

 
 

 
 
 

Kūdikis > Priežiūra > Kaip prižiūrėti berniukų ,,vyriškumą,, ?
Dalintis

Gimus sūneliui, mamytės dažniausiai pasikliauja pediatrų nuomone bei patarimais apie tai, kaip prižiūrėti, plauti berniukų ,,vyriškumą,, . Tačiau dažnai to neužtenka ir, kai atsiranda tam tikrų problemų su berniukų lytiniais organais, vistiek reikia kreiptis į urologus, chirurgus. Kad nebūtų per vėlu, vaikų urologas Albertas Puzinas  pataria mažus vaikučius  parodyti urologui, kuris duos naudingų patarimų, kaip prižiūrėti berniukų ,,vyriškumą,, .
 
Vaikų urologas  A. Puzinas sako, kad kūdikių ir vaikų apyvarpę būtina atsmaukti nuo varpos galvutės kiekvieną kartą maudant. Tada  pasišalina po apyvarpe susikaupę nešvarumai, šlapimo likučiai, apyvarpė  ir varpos galvutė išsivalo.
 
Galimos bėdos
 
Tinkamai neprižiūrint berniukų varpos (neatsmaukinėjant ir nemaudant), gali  susiaurėti apyvarpė (varpos galvutę dengiančios odos raukšlė), mediciniškai tai  vadinama fimoze. Šio susiaurėjimo požymis: apyvarpės negalima atsmaukti  nuo varpos galvutės arba ji atsismaukia sunkiai ir skausmingai. Kartais apyvarpė susiaurėja tiek, kad pro ją negali pratekėti šlapimas, jis gali susilaikyti.
 
Be to, esant fimozei, neįmanoma normali asmens higiena. Po apyvarpe kaupiasi įvairių nešvarumų, riebalų liaukų išskyros, šlapimo liekanos, dauginasi bakterijos, jos sukelia apyvarpės uždegimą (balanopostitą). Uždegimai gali išplisti ir į šlapimo pūslę bei lytinius organus. O ilgainiui gali sukelti ir vėžį.
,,Fimozė gydoma chirurginiu būdu, nereikia baimintis, jei tai būtina, tai tik  nedideli įpjovimai,, - sako vaikų urologas A. Puzinas.
 
Kokia išeitis?
 
Urologas V. Kamarauskas sako, kad  apipjaustymas (varpos  galvutę dengiančios odos raukšlės – apyvarpės – pašalinimas chirurginiu būdu) galėtų padėti išvengti daugelio berniukų ir vyrų lytinių organų bėdų. Šiuo atveju būtų išpjautas nedidelis apyvarpės odos ruožas.
 
Apipjaustymas, arba cirkumcizija – tai seniausia chirurginė operacija, kuri ir šiandien atliekama visame pasaulyje religiniais, o dažnai ir  higienos sumetimais. Anot urologo V.Kamarausko,  apipjausčius berniuko varpą, nebus nei uždegimų, nei apyvarpės susiaurėjimo, nei kitų galimų dažnų   bėdų.  Nes net ir menki apyvarpės defektai dažnai berniukams ir vyrams sukelia daug nemalonių fizinių ir moralinių kančių.
 
Tuo tarpu apipjaustyti vyrai niekada neserga apyvarpės vėžiu, žymiai rečiau serga lytinėmis ligomis, jų partnerės kur kas rečiau serga uždegiminėmis lytinių organų ligomis, o tai labai svarbu gyvenantiems aktyvų seksualinį gyvenimą. Be to, apipjaustytiesiems ejakuliacija įvyksta vėliau, palyginti su neapipjaustytaisiais, todėl pagerėja santykių kokybė. Vyrų apipjaustymas gali padėti nuo ŽIV viruso apsaugoti ir vyrus , ir moteris.
 
Ar tai skausminga operacija? Lietuvoje cirkumcizijos atliekamos tik medicinos įstaigose, esant visiškai ( vaikams ) ar vietinei ( suaugusiesiems ) nejautrai, todėl pati operacija yra neskausminga. Po operacijos  kelias dienas gali jaustis maudimas ar perštėjimas.
 
Parengė Kristina Fišienė

Komentaras


Vardas
El. paštas
Komentaras


Apsaugos kodasApsaugos kodasKiti komentaraiKestutis Data: 2014-03-22 12:03:15
sveiki turiu siokia tokia beda ant varpos galvutes yra daug taskiuku raudonu buvau nuejes urologa sake cia ne venerine liga ar kazkas kitas tiesiog truksta higienos ar tai tiesa? gal galetumete parekomenduoti koki tai higienos muila ar ka nors panasaus

 
 
 
Nariams
Jūsų el. paštas   Slaptažodis  
   
       
Prisiminti duomenis    
       
Slaptažodžio priminimas Registracija    
Mes Facebook'e
 
 
 
Reklama

 
 
 
 
 
 
 
El. p.: info@mamosdienorastis.lt
Visos teisės saugomos, 2010

Struktūra     Rašykite mums     Reklama     Atsakomybės ribojimas     Apie projektą