Mama - tai angelas žemėje (autorius nežinomas).

 
    Konkursai      Klausk specialisto       KNYGYNĖLIS      Naujienos      Liniuotės      Forumas     
 
Straipsniai
Laukimo stebuklas

Kūdikis

Mažylis

Darželinukas

Mokinukas

Lavinimas

Mamos kampelis

Jis ir Ji

Sveikata nuo A iki Ž

Auksarankių studija

Susitikime virtuvėje

Nori tikėk, nori ne

Pranešimai spaudai

 
 
Naujausia konkurso nuotrauka

VISI KONKURSAI >>>

 
 
Kiek vaikui dienų?
 
Draugai

 
 
 

 
 

 
 
 

Kūdikis > Priežiūra > Kaip „susidraugauti“ su naktipuodžiu?
Dalintis

Gydytojo - vaikų ir paauglių psichiatro patarimai
 
Kiekviena mama su nekantrumu laukia, kada gi pagaliau vaikas pradės prašytis ant puoduko. Jei mažylis nenori ant puoduko sėstis, susidaro papildomų rūpesčių ir šiaip atsiranda įvairiausių nepatogumų…
Viena mama pasakojo: „Mano mažajai Rūtelei greitai 1-eri, o ji iki šiol maištauja, sodinama ant naktipuodžio“, ir čia pat pridūrė: „Nors aš ją „treniruoju“ nuo 5,5 mėn.“
 
Visiems tėveliams verta įsidėmėti: vaikutį galima išmokyti švaros tik tada, kai jis pradeda suvokti, jog tarp šlapinimosi ir šlapio vystyklo esama tiesioginio ryšio. Šis sugebėjimas paprastai susiformuoja tik sulaukus vienerių metų. Todėl anksčiau pradėti mokyti švaros ne tik kad neprasminga, bet gali būti net žalinga, gali atsirasti įvairių neurotinių sutrikimų.
 
Jeigu pernelyg anksti pradėsite „treniruoti“ ir laikysite ant naktipuodžio, kol mažylis atliks „savo reikaliuką“, susilauksite neigiamų rezultatų: mažylis bus linkęs labiau prieštarauti, o gal net ir visai atsisakys su jumis „bendradarbiauti“.
 
Iš pradžių ant naktipuodžio pasodinkite mėgstamą vaikučio žaisliuką, paskui leiskite mažyliui apčiupinėti „savąjį“ naktipuodį, vėliau — tegul ant jo vaikas pasėdi su kelnaitėmis.
Jei nuolatos namuose kalbėsite, kad, pvz.: „Rūtelė nuolat bijo sėstis ant naktipuodžio, nuolat verkia ir prisišlapina į kelnytes arba į lovytę…“, sukelsite dar didesnę vaiko baimę.
 
Kai po savaitės ar mėnesio mažylis pripažins naktipuodį „savu“, galima pradėti mokyti, tačiau nurodymai neturėtų trukti ilgiau kaip kelias minutes. Jei vaikui nusibosta, neverta stengtis kuo ilgiau laikyti jį ant naktipuodžio sekant pasakas, dainuojant daineles - sėdėjimas ant naktipuodžio neturi virsti siužetiniu žaidimu. Prievarta vaiko nepaskatinsi, bet pagyrimu - taip. Kiekvieną sėkmingą bandymą reikia pastebėti ir pagirti vaikutį.
 
Mamos dažniausiai žino, kas kiek laiko mažylis šlapinasi ir bando jį tuo metu pasodinti ant puoduko. Be to, reikia mokyti mažylį išreikšti savo poreikius: pasisodinkite jį ant kelių ir laikykite švelniai, kalbėkite su juo:
„Nori si-si?“ ir duokite naktipuodį.
Tik nepamirškite, kad kiekvienas vaikutis - tai individualybė, todėl nėra griežtų taisyklių, kada reikia pradėti mokyti švaros. Vienas vaikutis išmoks naudotis puoduku ir vienerių, kitas - dar šlapinsis į lovelę ir 4-5.
 
Gydytoja-vaikų ir paauglių psichiatrė Jolanta Trinkūnienė
Vilniaus g. 25-22, Vilnius
Tel.: 8 686 29266

Komentaras


Vardas
El. paštas
Komentaras


Apsaugos kodasApsaugos kodas



Kiti komentarai



 
 
 
Nariams
Jūsų el. paštas   Slaptažodis  
   
       
Prisiminti duomenis    
       
Slaptažodžio priminimas Registracija    
Mes Facebook'e
 
 
 
Reklama

 
 
 
 
El. p.: info@mamosdienorastis.lt
Visos teisės saugomos, 2010

Struktūra     Rašykite mums     Reklama     Atsakomybės ribojimas     Apie projektą