Mama - tai angelas žemėje (nežinomas autorius)

 
    Konkursai      Klausk specialisto       KNYGYNĖLIS      Naujienos      Liniuotės      Forumas     
 
Straipsniai
Laukimo stebuklas

Kūdikis

Mažylis

Darželinukas

Mokinukas

Lavinimas

Mamos kampelis

Jis ir Ji

Sveikata nuo A iki Ž

Auksarankių studija

Susitikime virtuvėje

Nori tikėk, nori ne

Pranešimai spaudai

 
 
Naujausia konkurso nuotrauka

VISI KONKURSAI >>>

 
 
Kiek vaikui dienų?
 
Draugai

 
 
 

 
 

 
 
 

Kūdikis > Priežiūra > Kelionė lėktuvu su vaiku
Dalintis

Prasidėjus vasarai, visi galvojame, kur ir kaip pailsėti, smagiai praleisti laiką, pasisemti įspūdžių. Važiavimas automobiliu su mažu vaiku – įprastas būdas keliauti. Vis dažniau tėveliai žvalgosi po tolimesnių kraštų žurnalus, svajoja pakeliauti ir pamatyti platesnį pasaulį, tačiau su mažu vaiku nesiryžta skristi lėktuvu. Baiminasi, kad mažylis stipriai išsigąs, lėktuvo ūžimas pakenks klausai, užguls ausis... Tačiau  kelionė su kūdikiu lėktuvu yra tikrai saugi.
 
Visame pasaulyje vaikai lėktuvu gali keliauti jau nuo pat gimimo, amžiaus ribojimo nėra. Vaikai net lengviau ištveria kelionę, tačiau pediatrė Jūratė Barzdonytė pataria neskubėti keliauti su kūdikiu iki 6 mėnesių, nebent kelionė lėktuvu yra neišvengiama. ,, Nepatariu skristi ne vien dėl to, kad lėktuve nesaugu. Tačiau reikia įvertinti visas aplinkybes – kūdikių vestibiuliarinis aparatas sunkiai pritaikytas oro slėgio kitimams, taip pat pagalvokime apie buvimą tarp žmonių, priklausomai nuo šalies, į kurią vežamas vaikas, klimatas bei oro sąlygos,, - patikslina pediatrė. Vaiko tėvai būtinai turi pasikonsultuoti su vaiką prižiūrinčiu pediatru dėl būsimo skrydžio. Lėktuvu keliauti nepatariama sergančiam, tik ką pasveikusiam  po sunkios ligos ar po operacijos vaikui.
 
Kaip sako pediatrė Jūratė Barzdonytė, specialiai vaikų skrydžiui ruošti nereikia, ,,viskas įvyks savaime. Tačiau tėveliai turi stebėti savo vaikus, jų  savijautą,,.  Svarbiausia neprimaitinti vaiko prieš skrydį saldainiais, limonadais, pyragaičiais. Vaikų skrandžiai yra jautresni, todėl saldžiai ir riebiai privalgius skrendant dažniau  jiems pasidaro bloga.
 
Valstybės sienos apsaugos tarnyba pataria nepamiršti pasidomėti apie  reikalingus kelionės dokumentaus, vizas.
 
Prieš kelionę
 
Užsakydami bilietus tėvai gali paprašyti vaikui vietos prie lango. Vaikai mėgsta stebėti judantį pasaulį. Tėvams su vaikais negali būti skirtos vietos prie avarinių išėjimų.
 
Trimečiui vaikui galima pasiūlyti pasiimti kuprinę ir pačiam susidėti savo asmeninius daiktus, kurių reikės skrydžio ar kelionės metu: žaisliukų, su kuriais norės žaisti lėktuve, knygelių, gėrimo buteliuką, vienkartinių servetėlių, megztuką ir pan. Kai vaikai pasiima savo daiktus patys, jie pasijunta didesni ir savarankiški. O ir tėvams patogu, kai nereikia savo rankinėse ar kuprinėse nešioti vaikų žaislų.
 
Ruošiantis kelionei lėktuvu, aprengti vaiką patogiais rūbais, apauti patogiais lengvais batukais. Pasiimti su savimi i lėktuvo saloną persirengti drabužių sau ir vaikui. Netikėtai jų prireikus nebus galimybės pasiimti iš bagažo. Taip pat turėti vaikui būtinų daiktų – vienkartinių sauskelnių, drėgnų ir sausų servetėlių.
 
Lėktuve bus pateikiamas maistas, karšti, šalti gėrimai, tačiau visada patogu turėti užkandžių (javainių, sausainių, šokolado ), kurie bus ir energijos šaltinis, ir užsiėmimas vaikui.
 
Tarptautinė taisyklė: tėvams, keliaujantiems su vaikais iki 4 metų, leidžiama imti skysčių vaikui ( paruošto pieno mišinio, arbatos, sulčių, tyrelių ar pan. ) tiek, kiek gali reikėti skrydžio metu. Nuo 4 metų vaikui taikomi griežti skysčių vežimo reikalavimai kaip ir suaugusiesiems. Tai patvirtina ir Valstybės sienos apsaugos tarnyba. Apsaugos darbuotojai patikrins nešamus į lėktuvo saloną skysčius, duos jų paragauti tėvams arba vaikams. Galima gėrimų nusipirkti oro uoste praėjus patikrinimo postą. Geriausia išeitis – paimti tuščią puodelį vaikui, lėktuve stiuardesės pripils sulčių.
 
Patariama pasiimti vaikiško sirupo nuo kosulio, temperatūrą mažinančių vaistų, pleistro ar kitų vaikiškų vaistų.
 
Į oro uostą svarbu atvykti anksčiau – prieš 2 val. Nepamiršti prieš skrydį kūdikiui pakeisti vystyklų.
 
Jeigu vežamas vaikiškas vežimėlis, būtina atiduoti jį į bagažo skyrių. Iki pusės metų amžiaus vaikui leidžiama į lėktuvo saloną įsinešti nešynę, vyresniems – autokėdutę, jei dviejų metų nesulaukusiam vaikui perkamas vaiko bilietas su atskira sėdima vieta arba nuo 2 metų amžiaus.
 
Kaip teigia vienos turizmo agentūros Komercijos skyriaus darbuotojas, iki 2 metų amžiaus vaikui bilietui  suteikiama 90% nuolaida nuo suaugusiojo bilieto kainos, atskirai sėdima vieta neskiriama. 2 – 12 metų vaikams bilietui taikoma 33 % nuolaida, skiriama sėdima vieta greta tėvų. Į vaiko bilieto kainą neįskaičiuoti oro uosto mokesčiai, kuriems nuolaida netaikoma.
 
Keleiviai su vaikais turi pirmenybę prie registracijos langelio. Taip pat  leidžiama į lėktuvą įeiti pirmiems. Galima pasinaudoti šia teise, bet žinotina, kad lipant į lėktuvą pirmiems, reikės praleisti papildomai 30 minučių sėdint lektuve, kol visi keleiviai sulips.
 
Skrydžio metu
 
Įlipus į lėktuvo saloną, pasakyti stiuardesėms, kad gali prireikti pagalbos skrydžio metu. Į skrydžio palydoves nereikia bijoti kreipktis kilus bet kokiam klausimui ar prireikus pagalbos – pavyzdžiui, pašildyti maistą ar pabūti su vaikais, kol jūs nueisite į tualetą (ypač, jeigu skrendama su dviem ar daugiau vaikų). Kad vaikui būtų patogiau ir šilčiau miegoti lėktuve, paprašyti pagalvės bei užkloto. Kai kurių aviakompanijų skrydžio palydovės pasiūlys mažyliams spalvinimo knygučių, žaisliukų.

Lėktuvui kylant ir leidžiantis dėl kintančio oro slėgio atsiranda ausų užgulimas, dėl to gali būti jaučiamas skausmas ausyje. Tai nemalonus pojūtis, kurį jaučia ir vaikai, ir suaugę. Dažnas kramtymas, rijimas ir net žiovavimas  padeda sumažinti slėgio pokyčių sukeliamus efektus, todėl pediatrė Jūratė Barzdonytė pataria lėktuvui kylant ir leidžiantis kūdikį maitinti krūtimi arba duoti čiulptuką ar  buteliuką su gėrimu. Vyresniems vaikams padės čiulpiami saldainiai, kramtomoji guma ar gaivieji gėrimai. Dažniau ausis užgula, kai skrendama peršalus, sergant sinusitu, ausies uždegimu.  Žiūrėjimas pro langą gali sudominti ir nuraminti.
 
Lėktuvui pakilus į reikiamą aukštį, vaikams bus leidžiama pasivaikščioti po lėktuvo saloną, stiuardesės bendraus su vaiku. Šalia gali sėdėti malonus žmogus, kuris norės pabendrauti su jūsų vaiku. Tačiau skrydžio palydovėms paprašius, vaikus būtina pasodinti ir  prisegti saugos diržais, nors dažnai vaikai priešinasi, verkia. Visa tai tik dėl saugumo. Tėvai turi neleisti vaikams nebėgioti po lėktuvo saloną. Vaikai turi klausyti lėktuvo personalo ir tėvelių.
 
Smagios kelionės!
 
Kristina Fišienė
 

Komentaras


Vardas
El. paštas
Komentaras


Apsaugos kodasApsaugos kodasKiti komentaraiskrendu.lt Data: 2017-01-09 14:01:04
Oi oi, tikrai neikas neprieštaraus kad dažnoka problema skrydžių metu yra ne visai klausantys vaikai. Tikrai ne vienam tekę susidurti su kamynystėje skrydžio metu sunkiai kontroliuojamais vaikais, tai nėra pats maloniausias dalykas. Šiais laikais tėvai vis mažiau ir mažiau rūpinasi savo vaikais, gaila šiek tiek dėl to.

Jurgita Data: 2015-07-07 14:07:01
Sveikos, apie mažylių suaugmą. Atradau tokį naudingą dalyką, kad Lietuvos
Lina Data: 2012-07-09 13:07:04
Sveiki Kristina, čia dar yra patarimų apie kelionę su vaiku http://vamtam.lt/kelione-su-vaiku/

 
 
 
Nariams
Jūsų el. paštas   Slaptažodis  
   
       
Prisiminti duomenis    
       
Slaptažodžio priminimas Registracija    
Mes Facebook'e
 
 
 
Reklama

 
 
 
 
 
 
 
El. p.: info@mamosdienorastis.lt
Visos teisės saugomos, 2010

Struktūra     Rašykite mums     Reklama     Atsakomybės ribojimas     Apie projektą