Mama - tai angelas žemėje (autorius nežinomas).

 
    Konkursai      Klausk specialisto       KNYGYNĖLIS      Naujienos      Liniuotės      Forumas     
 
Straipsniai
Laukimo stebuklas

Kūdikis

Mažylis

Darželinukas

Mokinukas

Lavinimas

Mamos kampelis

Jis ir Ji

Sveikata nuo A iki Ž

Auksarankių studija

Susitikime virtuvėje

Nori tikėk, nori ne

Pranešimai spaudai

 
 
Naujausia konkurso nuotrauka

VISI KONKURSAI >>>

 
 
Kiek vaikui dienų?
 
Draugai

 
 
 

 
 

 
 
 

Adata megzta kepuraitė. Prisilieskime prie senovinių amatų

Dalintis

Nežinau, kuris rankdarbių įrankis atsirado pirmas. Greičiausiai tai buvo adata. Nors nesidomėjau. O pamačiusi Baltramiejaus mugėje kaulo adatas, labai užsidegiau jomis nors gabaliuką numegzti taip, kaip tai darė senovėje... Taip malonu, sėdėti megzti ir įsivaizduoti, kad prieš šimtus metų kažkur tamsiame namo kamputyje lygiai taip pat, lygiau tokiu pat būdu moteriškės mezgė kepuraites (o gal ir vyrai, ką gali žinoti). Taigi, prisiliečiau prie senovės :) Štai rezultatas. Ir kepurė, ir gėlytės darytos adata. Tiesa, modeliukas užmigo, kol nešėm į lauką :)

Na, o toms, kurios norėtų pabandyti, paruošiau pamokėlę. Smagiausia yra tai, kad darbas nesudėtingas. Tik maniau, kad žymiai ilgiau užtrunka. Na, nėra labai jau greitas rezultatas, bet Junai kepuraite padariau per dieną, kurios metu dar ir kitus darbus dariau.


Mezgama kilpiniu apkaštavimo dygsniu, kuriuo paprastai apsiūlėjami audinio kraštai arba sagų kilpos. Gaunasi į audinį panašus mezginys. Jeigu kas bandė tunisietišką vąšelį, čia rezultatas panašus. Tik skirtumas tas, jog ir iš geros, ir iš išvirkščios pusių mezginys atrodo vienodai.

Pirmiausia atkerpam turbūt apie metrą siūlo ir įveriam į adatą. Suformuokim kilpą. Dirbant toliau, siūlo galą prilaikom. Adatą beskim po kilpos siūlu iš priekio ir ištraukiam virš kito siūlo. Gavom pirmą mazgą (arba kilpa, nesvarbu, kaip pavadinsim, svarbus rezultatas).

     

Adata beskim po kilpos siūlu ir ištraukiam dar vieną mazgą. Tai jau antras mazgas. Padarom 10 tokių mazgų.

     

Tada už pradžios siūlo galo patraukiam ir pradžios kilpą sutraukiam.

     


Į pirmos eilės mazgą beskim adatą ir tokiais pat mazgais, kaip pirmoje eilėje, megzkime toliau. Antroje eilėje, kad mezginys platėtų, į kiekvieną pirmos eilės mazgą mezgame po 2 kilpas, trečioje eilėje - į kas antrą mazgą po 2 kilpas ir taip toliau.. Numezgę apskritą detalę, kurios dydis turi būti lygus 1/3 galvos apimties (Junos galvos apimtis 36 cm, tai apskritą detalę dariau 12 cm), toliau mezgame neplatindami.


Mezgama iš siūlų gabaliukų, tad iš anksto pagalvokite, kaip siūlų galus slėpsite, arba galbūt tie siūlų galai ir bus kepurės akcentas. Šiaip mezgant vienos spalvos siūlais, tai tikrai ne problema - nesimato siūlų pridurimo vietos. Šiuo būdu megztas kepuraites mačiau Kernavėje, archeologijos dienose, liepos mėnesį.

http://ranku-darbo-gyvenimas.blogspot.com/

 

Komentaras


Vardas
El. paštas
Komentaras


Apsaugos kodasApsaugos kodasKiti komentaraiVilma Data: 2011-10-11 10:10:46
cia matau panasiai kaip su kabliuku kabinti po siulo galiuka, apsiunant

 
 
 
Nariams
Jūsų el. paštas   Slaptažodis  
   
       
Prisiminti duomenis    
       
Slaptažodžio priminimas Registracija    
Mes Facebook'e
 
 
 
Reklama

 
 
 
 
El. p.: info@mamosdienorastis.lt
Visos teisės saugomos, 2010

Struktūra     Rašykite mums     Reklama     Atsakomybės ribojimas     Apie projektą