Mama - tai angelas žemėje (autorius nežinomas).

 
    Konkursai      Klausk specialisto       KNYGYNĖLIS      Naujienos      Liniuotės      Forumas     
 
Straipsniai
Laukimo stebuklas

Kūdikis

Mažylis

Darželinukas

Mokinukas

Lavinimas

Mamos kampelis

Jis ir Ji

Sveikata nuo A iki Ž

Auksarankių studija

Susitikime virtuvėje

Nori tikėk, nori ne

Pranešimai spaudai

 
 
Naujausia konkurso nuotrauka

VISI KONKURSAI >>>

 
 
Kiek vaikui dienų?
 
Draugai

 
 
 

 
 

 
 
 

Išsaugokite brangiausius atsiminimus

Dalintis

Tai, kad vaikai greitai auga, esate girdėjusi iš savo mamos, tetų ir kitų artimųjų.
Netrukus tuo įsitikinsite ir pati. Tačiau kol jūsų vaikelis dar visai mažutis, pasirūpinkite, kad kai kurie daiktai pakliūtų į šeimos istorijos archyvą. Patikėkite - tai, kas šiandien atrodo mažai vertinga, po daugelio metų jūsų užaugusiam sūnui ar dukrai taps didžiule staigmena ir geriausia dovana:
 
▪ Išsaugokite pirmąjį raištelį, kurį grįžusi namo nuimsite nuo naujagimio rankytės. Ten išties vertinga informacija – gimimo data ir net laikas, vaiko svoris ir ūgis.
 
▪ Fotografuokite, filmuokite. Tik darydami nuotraukas fo­to­apa­ra­tą lai­ky­ki­te ne per arti vai­ko veidu­ko, rekomenduojama ne ar­čiau nei met­ras. Taip pat pirmąjį mėnesį nepatartina ryškia blykste apšviesti mažiuko akių – išlaikykite atstumą.
 
▪ Padary­ki­te pė­du­tės ir ran­kos ant­spau­dus. Kan­ce­lia­ri­nių pre­kių par­duo­tu­vė­je nu­si­pir­ki­te šva­raus bal­to mo­lio arba modelino – ja­me ga­li­ma įspaus­ti pė­du­tės ar ran­kos kon­tū­rus.
Dar ga­li­ma pa­dė­jus plaš­ta­ką ant bal­to po­pie­riaus la­po (ge­riau­sia, kai vai­ku­tis mie­ga) ap­ves­ti jos kon­tū­rus arba užtepus ant delniuko dažų, atspausti rankytės antspaudą. Paaugęs vaikas galės tyrinėti delno linijas ir lyginti buvusias kūdikystėje su dabar turimomis (kaip žinia, delno linijos bėgant metams formuojasi, pamažu kinta).
 
▪ Prie nuotraukų ir nupieštų rankos ar pėdutės kontūrų būtinai užrašykite datą, nes viskas su laiku užsimiršta. Beje, vaikui gali būti smagu apžiūrėti ir pirmąją jo nukirptų plaukų sruogą, pirmąją „suskaitytą“ knygelę ar mylimiausią žaislą, su kuriuo eidavo miegoti.
 
▪ Idealu, jei turėsite laiko dienoraščiui. Pirmieji mamos įspūdžiai – labai brangus atsiminimas, kuriuo nedaugelis gali pasigirti. O vėliau, kai vaikas pradės kalbėti, nepamirškite užrašyti jo auksinių (visom prasmėm) minčių.
Išsaugokite ne tik pirmojo aplankyto muziejaus, koncerto, spektaklio ar kino įspūdžius, bet ir bilietus.
 
▪ Ne­sku­bė­ki­te drau­gėms ati­duo­ti iš­aug­tų dra­bu­žė­lių. Bent jau pir­muo­sius marš­ki­nė­lius ar  batelius įpa­kuo­ki­te į po­lie­ti­le­no mai­še­lį ir pa­dė­ki­te ant aukš­čiau­sios len­ty­nos.
 
▪ Jei yra galimybė, vaiko gimimo proga šalia savo namų pasodinkite medį. Vaikui bus įdomu
matyti, kaip medelis auga kartu su juo.
 
▪ Ir, žinoma, klasika – namų stakta ar kita įsimintina vieta, kur periodiškai žymimas vaiko ūgis. Ūgio atžymas galima palikti ir „nežalojant“ durų staktos: nupirkite ar pati padarykite ir pakabinkite nuotaikingą liniuotę, ant kuriuos galėsite sėkmingai žymėti naujausius ūgio „rekordus“.
 
Vilija Jonaitienė
 
 
 
Mamos Elenos komentaras
Galiu pridurti, kad kol dar vaikelis tūno pilvelyje, darant echoskopiją verta paprašyti mažučio nuotraukos. Aš, kai laukiausi pirmojo, buvau dar žalia" būsima mamytė, ir nežinojau, kad taip galima. Todėl Domutis savo kosminės" nuotraukos neturi... Laukdamasi Juro jau buvau gudresnė". Ir nesvarbu, kad toje nuotraukoje visai nesigaudau - gal mano vaikas ūgtelėjęs bus protingesnis už mamą ir pats supras, kur jo ranka, o kur koja.

Komentaras


Vardas
El. paštas
Komentaras


Apsaugos kodasApsaugos kodasKiti komentarai 
 
 
Nariams
Jūsų el. paštas   Slaptažodis  
   
       
Prisiminti duomenis    
       
Slaptažodžio priminimas Registracija    
Mes Facebook'e
 
 
 
Reklama

 
 
 
 
El. p.: info@mamosdienorastis.lt
Visos teisės saugomos, 2010

Struktūra     Rašykite mums     Reklama     Atsakomybės ribojimas     Apie projektą