Mama - tai angelas žemėje (autorius nežinomas).

 
    Konkursai      Klausk specialisto       KNYGYNĖLIS      Naujienos      Liniuotės      Forumas     
 
Straipsniai
Laukimo stebuklas

Kūdikis

Mažylis

Darželinukas

Mokinukas

Lavinimas

Mamos kampelis

Jis ir Ji

Sveikata nuo A iki Ž

Auksarankių studija

Susitikime virtuvėje

Nori tikėk, nori ne

Pranešimai spaudai

 
 
Naujausia konkurso nuotrauka

VISI KONKURSAI >>>

 
 
Kiek vaikui dienų?
 
Draugai

 
 
 

 
 

 
 
 

Laukimo stebuklas > Planavimas > Berniukas – mergaitė. Ar verta rinktis?
Dalintis

Troškimas suplanuoti būsimo kūdikio lytį toks pat senas kaip ir mūsų žmonija. Netgi Ieva ir Adomas, po to kai jiems gimė Kainas ir Abelis, tikriausiai troško mergaitės... Bet paklauskite būsimų tėvų, kokios lyties vaiko jie labiausiai norėtų ir išgirsite kažką panašaus – „Mums nesvarbu, kad tik būtų sveikas“. Be jokios abejonės tai tiesa, tačiau galbūt ne visa tiesa.
 
Daugelyje šalių egzistuoja šeimyninės ir nacionalinės tradicijos, tiesiog įpareigojančios pagimdyti konkrečios lyties vaiką, ir daugumoje labiau vertinamas berniukas. Galbūt dėl to, kad berniukai pratęsia giminę; vyresnysis sūnus paveldi šeimos turtus; vyrai dirba sunkų darbą gamyklose bei tose srityse, kurios šeimoms neša pinigus; jiems vedant nereikia turėti kraičio ir t.t. Laimei, dabartiniu metu išsivysčiusiose šalyse šios priežastys nebėra labai aktualios.
 
Tai kodėl vis dar išlieka toks susidomėjimas berniuko ar mergaitės pasirinkimo galimybe? Atsakymai skirtingi. Vienos poros stengiasi išvengti išskirtinai vyriškąja linija persiduodančių paveldimų ligų, tokių kaip hemofilija, miodistrofija. Kitos gi paprasčiausiai nori „subalansuoti“ savo šeimas: jei turi du berniukus, svajoja apie mergaitę arba atvirkščiai.
 
Taigi, priklausomai nuo priežasčių vis daugiau ir daugiau būsimųjų tėvų tikisi, kad mokslas suteiks jiems galimybę „planuoti“ būsimo vaiko lytį. Ir nenuostabu, kad esant tokiam poreikiui atsirado visa eilė teorijų, teoretikų ir laboratorijų, aiškinančių bei siūlančių savas „lyties planavimo“ metodikas ir paslaugas.
 
Lyties planavimo principai

Mokslo įrodyta, kad nors kūdikio lytiniai organai formuojasi antrame nėštumo mėnesyje, lytis būna nulemta jau pastojimo metu. Po to jau nebesvarbu kaip elgsis nėščioji, ką valgys ir į ką žiūrės – kūdikio lyties nebepakeisi. Vadinasi, visos „priemonės“, padedančios planuoti vaiko lytį, turi būti įgyvendinamos iki pastojimo.
 
Egzistuoja įvairūs lyties planavimo metodai, tačiau visi jie paremti vienu paprastu faktu – spermatozoido, o ne kiaušialąstės genetinė sudėtis nulemia kūdikio lytį. Priklausomai nuo to, kokios sudėties spermatozoidas (vyriška lytinė ląstelė) pirmasis apvaisins kiaušialąstę, tokia ir bus vaiko lytis.
Vyro sperma – tai X ir Y tipo spermatozoidų mišinys. Jie skiriasi ir savo savybėmis, ir elgesiu moters organizme, o dėl unikalių savybių dažnai vadinami ištvermingaisiais X ir greitaisiais Y. Ejakuliacijos metu jų santykis beveik vienodas, t.y. 50/50.
 
X – „ištvermingieji moteriškų genų nešėjai“
Šie ovalinės formos spermatozoidai santykinai lėtesni, stambesni ir atsparesni agresyviai makšties aplinkai, todėl gali išgyventi žymiai ilgiau. Paprastai išgyvena iki 3-5 parų. Jeigu norite mergaitės, kiaušialąstę turi apvaisinti X tipo spermatozoidas.

Y – „greitieji vyriškų genų nešėjai“
Šie apvalios formos spermatozoidai santykinai mažesni, su ilgesne uodega, todėl yra žymiai greitesni ir judresni. Tačiau jie labai neatsparūs agresyviai makšties aplinkai, todėl daugumoje atvejų neišgyvena ilgiau kaip 1-2 paras. Jeigu norite berniuko, kiaušialąstę turi apvaisinti Y tipo spermatozoidas.
 
Yra daugybė teorijų ir natūralių lyties planavimo metodikų. Vienos jų paremtos vien tik pasakojimais, kiti metodai yra pagrįsti moksliškai. Teigiama, kad teisingai naudojantis natūraliais lyties planavimo metodais tikimybė pagimdyti norimos lyties kūdikį padidėja iki 85 proc. ir iki 95 proc., naudojantis medicininėmis technologijomis.
 
Lyties planavimas ir ovuliacija

Nepriklausomai nuo pasirinkto lyties planavimo metodo, norint kad kiaušialąstė  būtų sėkmingai apvaisinta, lytinių santykių laikas ir ovuliacija turi būti suderinti. Tai būtina sąlyga norint tapti nėščiai.
Išimtį sudaro tik metodai, taikomi sąveikoje su pagalbinėmis reproduktyvumo technologijomis, tokiomis kaip inseminacija ar apvaisinimas mėgintuvėlyje. Šiuo atveju, kad nustatytų, ar kiaušinėlis jau pasiruošęs išsilaisvinimui, gydytojai tikriausiai jau pasinaudojo sudėtingais ir brangiais medicininiais testais.
 
Taigi, pasirinkus lyties planavimo metodiką, jums prireiks būdų, kaip lengvai ir patikimai nusistatyti ovuliaciją. Vaisingumo indikatoriaus pagalba galima lengvai pažinti savo kūno ciklą, prognozuoti jame ovuliaciją ir tokiu būdu mėginti praktiškai įgyvendinti savo svajonę turėti tam tikros lyties kūdikį.

Patarimai

● Sėkmės tikimybė bus gerokai didesnė, jeigu prieš bet kurį bandymą pastoti ir planuoti lytį mažiausiai 2-3 mėnesius stebėsite ovuliaciją ir iš pasikartojančios dinamikos galėsite prognozuoti jos datą einamajame cikle (cikle, kuriame ketinate pastoti).
● Pasistenkite kiek įmanoma tiksliau nustatyti ovuliaciją, todėl stebėkite kuo daugiau jos pasirodymo požymių. Bazinės kūno temperatūros matavimas ir gimdos kaklelio gleivių išraiškos analizė (Bilingso metodas) – tai minimumas, kuriais reikėtų pasinaudoti. Jeigu ciklas nereguliarus, ovuliacijai nustatyti naudokitės vaisingumo indikatoriumi.
● C ir E grupės vitaminai gerina bendrą moters vaisingumo foną.
● Jeigu pagal pasirinktą lyties planavimo metodą pastojimo kol kas reikia išvengti, pasinaudokite prezervatyvu kaip vienintele apsisaugojimo priemone. Tokiu būdu užtikrinsite, kad: makšties rūgštinė / šarminė aplinka išliks nepakitusi; sėklos skystis nesutrukdys interpretuoti  gimdos kaklelio gleivių išraiškos.
 


Komentaras


Vardas
El. paštas
Komentaras


Apsaugos kodasApsaugos kodas



Kiti komentarai



 
 
 
Nariams
Jūsų el. paštas   Slaptažodis  
   
       
Prisiminti duomenis    
       
Slaptažodžio priminimas Registracija    
Mes Facebook'e
 
 
 
Reklama

 
 
 
 
El. p.: info@mamosdienorastis.lt
Visos teisės saugomos, 2010

Struktūra     Rašykite mums     Reklama     Atsakomybės ribojimas     Apie projektą